امام جمعه ساری با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند مکه و مدینه به عنوان سمبلیک باشد، گفت: هدایت بشر با زور و شلاق فایده‌ای ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری با بیان اینکه سرمایه کار پیامبر دانایی، معرفت و شناخت الهی است، گفت: سرمایه کار پیامبر پول، حکومت وسلطنت نیست و شناخت به معرفت خدا سرمایه پیامبر است و کسب شناخت خدا بالاترین سرمایه یک انسان است.

وی با بیان اینکه عقل و خرد اساس، و ریشه دین اسلام است، افزود: اسلام قوانینش عقلانی است و سخن و بیانه‌ای برخلاف منطق نمی‌گوید و ریشه دینش عقل است.

امام جمعه ساری گفت: دوستی به محبت و مودت اساس کار دین است و پیامبر اسلام ، پیامبر عطوفت است و دشمنان اسلام برای اینکه اسلام را خشن نشان بدهند داعش و داعشیان را به میدان آوردند و این تخریب و تضعیف رسول رحمت است.

این مسؤول با اشاره به اینکه پیامبر اخلاقش فضیلت و علفت است، بیان کرد: هر کجا کینه و عداوت باشد ایمان و اسلام نیست و پیامبر در آنجا حضور ندارد.

طبرسی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) دلگشا بود نه کشورگشا، گفت: پیامبر(ص) یک رهبر جنگی نبود و مردم را با حکمت و منطق با دوستی به اسلام دعوت کرد و هدایت بشر با زور و شلاق فایده‌ای ندارد و ماندنی نیست.

وی افزود: امروز ترس و هیبت و جلالت و عظمت دارید و دشمنان از بسیج، ارتش، سپاه، نیروی دریایی، نیروی هوایی و زمینی می‌ترسند.

امام جمعه ساری گفت: دشمنان از دیگر مسلمانان نمی‌ترسند و خداوند هیبت و ترس از مسلمانان را از دل آنها گرفت و می‌گویند مسلمانان ذلیل هستند و قیم می‌خواهند.

این مسؤول با بیان اینکه استکبار جنگ‌های نیابتی علیه مسلمانان راه انداختند، تصریح کرد: برای فروختن اسلحه و وضعیت بد اقتصادیشان داعش را بوجود آوردند تا بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند.

طبرسی با اشاره به اینکه دشمنان از تفرقه نتیجه‌ای نگرفتند، گفت: اولین نقشه دشمنان تجزیه مکه به چهار قسمت است و دومین نقشه دشمن تجزیه کردستان، عراق و سوریه بود که شکست خوردند.

وی ادامه داد: آنها می‌خواهند مکه و مدینه به عنوان سمبلیک واتیکان و ریاض پایتخت باشد تا نفت آنجا را به تاراج ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج