مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه فرهنگ جوانان باید به کارآفرینی و اشتغال برگردد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری یکی از اصول اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن کار می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری موج، کامران اصغری در گفت و گویی با بیان اینکه با توجه به مشکلات ناشی از تحریم و مسائل دیگر در خیلی از شهرک‌ها و صنوف تعدیل نیرو داشته‌ایم، اضافه کرد: دولت تمام همت خود را در حفظ اشتغال و حفظ وضع موجود قرار داده تا با تزریق اعتبار در آینده افزایش تولید و اشتغال و توسعه کسب‌وکار در جامعه را داشته باشیم.

وی افزود: یکی از معاونت‌های اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال است که تمام همت خود را روی مسئله اشتغال قرار داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه دولت طی سال 95 و 96 بحث کارورزی را به‌عنوان مشوق قرار داده است، تصریح کرد: در حوزه کارورزی فقط از اداره‌کل تعاون و برخی کاریابی‌های فعال نباید انتظار داشته باشیم و باید همه دستگاه‌ها پای‌کار حاضر شوند.

این مسؤول ادامه داد: در استان عرضه نیروی کار بسیار بیشتر از تقاضای نیروی کار است اما هدف دولت پیدا کردن راه ورود به بازار کسب‌ و کار و یاد گرفتن کار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بود.

اصغری با بیان اینکه دولت با آغاز طرح کارورزی دو هدف ورود به بازار کار برای فارغ‌التحصیلان و جذب 50 درصدی در محلی که به‌عنوان کارورزی مشغول به کار بودند هست، اظهار کرد: استان مازندران علی‌رغم اینکه قبلاً در طرح پایلوت طرح کارورزی قرار نگرفته بود در این طرح پیشرو است.

وی افزود: در بحث بند دال تبصره 16 امسال حدود 130 میلیارد تومان سهمیه تخصیصی کل استان است که با پیگیری‌های معاونت اشتغال و با تلاش بهزیستی و کمیته امداد بیش از 50 درصد پرداختی آن صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه رصد سامانه‌ای ملی است که گاهاً با مشکلاتی روبه‌رو بوده است، تصریح کرد: این برای ثبت نکردن اشتغال دستگاه‌ها کافی نیست چراکه کارنامه ما در پایان سال بحث سامانه رصد و میزان اشتغال است.

این مسوول ادامه داد: دولت در حوزه اشتغال 970 هزار نفر را در سال 96 تعهد کرد که حدود 44 هزار نفر سهم استان مازندران است و هر شهرستان بر اساس میزانی سهمیه‌ای که دارد باید آن را به انجام برساند.

اصغری با بیان اینکه اعتبارات بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 96 به بانک‌های کشور ابلاغ‌ شده و قرار است مدیران بانک‌های کشور به مدیران بانک‌های استانی ابلاغ کنند، تأکید کرد: از صندوق توسعه ملی برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی هم تسهیلات روستایی در نظر گرفته‌ شده که در صورت ابلاغ از این بخش اعتبارات توجه ویژه‌ای به روستاها می‌شود.

وی افزود: مهارت‌آموزی در محیط واقعی طرحی است که فنی و حرفه‌ای متولی آن است که 145 کارگاه جهت اجرای این طرح موفق عمل کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه فرهنگ جوانان باید به کارآفرینی و اشتغال برگردد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری یکی از اصول اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن کار می‌دانند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج