مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: شورای دانش‌آموزی از ارکان موثر مدرسه و زمینه‌ساز مسؤولیت‌پذیری در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدعظیم اسماعیل‌زاده در نشست هم‌اندیشی روسای شوراهای دانش‌آموزی، شورای دانش‌آموزی را تمرین دمکراسی و آمادگی دانش‌آموزان برای ورود به عرصه‌های اجتماعی و سیاسی برشمرد و تشکیل این شوراها را از جمله موفقیت‌های نظام تعلیم و تربیت دانست.

وی افزود: تکریم دانش‌آموزان، تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان، تمرین مشارکت جویی و مسؤولیت‌پذیری، توجه به خواسته‌های دانش‌آموزان و توسعه فعالیت‌های گروهی در آنها از جمله اهداف این تشکل دانش‌آموزی است.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار تصریح کرد: شوراهای دانش‌آموزی می‌توانند بازوی مشورتی و اجرایی خوبی برای مدارس باشند و مدیران مدارس لازم است با حضور در کارگاه‌های شورای دانش‌آموزی، از توان و استعدادهای دانش‌آموزان استفاده و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات آنان را پیدا کنند.

این مسؤول بیان کرد: دانش‌آموزانی که برای عضویت در شورا کاندیدا می‌شوند، باید توانمند و مستعد بوده و بتوانند در اداره مدارس، مسؤولان را یاری کنند.

اسماعیل‌زاده خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل شورای دانش‌آموزی استفاده از توانمندی‌های دانش‌آموزان در اداره مدرسه و مشورت‌دهی به مدیر است.

وی ادامه داد: شورای دانش‌آموزی یک نهاد صنفی است و باید از هرگونه مسائل جناحی و گروهی پرهیز کند و برای حل مشکلات مدرسه با مدیر همدل و هماهنگ باشد.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: شورای دانش‌آموزی از ارکان موثر مدرسه و زمینه‌ساز مسؤولیت‌پذیری در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج