معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: آموزش و نگهداری آن، دو چالش آموزش و پرورش است و پیام سند تحول بنیادین تربیت است.

به گزارش خبرگزاری موج، اسفندیار نظری بیان داشت: برای نابودی یک تمدن کافی است در خانواده‌ها منزلت زن، در نظام آموزشی منزلت معلم و در ارائه الگوها منزلت اسطوره‌ها را بشکنیم.

وی تصریح کرد: امروز اگر نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه می‌درخشد به خاطر رهبری امام راحل، مقام معظم رهبری و همراهی دلسوزان، مدافعان حرم، دست توانمند سردار سلیمانی و شهیدانی همچون محمد بلباسی است.

این مسوول خاطرنشان کرد: پس هم به خانواده، هم به نظام آموزشی و هم به اسطوره‌ها احترام می‌گذاریم تا بگوییم تمدن ناب اسلامی ما همیشه پابرجاست.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در کشوری بسر می‌بریم که بسیار جوان است، اظهار کرد: آموزش و نگهداری آن، دو چالش آموزش و پرورش است و پیام سند تحول بنیادین تربیت است.

وی افزود: تربیت، تبدیل نظام آموزشی به نظام فرهنگی است و این هنرجویان آینده اشتغال کشور را ترسیم می‌کنند.

نظری تصریح کرد: باید مهارت آموزی را در کشور گسترش دهیم در این صورت نظام آموزشی ما از حافظه محوری به سمت مهارت آموزی می رود.

این مسوول کسب دانش، کسب مهارت و مهارت‌های زندگی را سه ویژگی آموزش و پرورش فعال دانست و بیان کرد: جایگاه ارتقاء علمی و الفبای تبدیل دانش به اقتصاد در آموزش و پرورش، سازمان فنی‌وحرفه‌ای، مدارس و هنرستان‌های فنی‌و‌حرفه ای و کار و دانش است.

نظری در پایان گفت: در حال حاضر ۳۴۳ هنرستان در مازندران داریم که حدود ۳۵ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج