محمد اسماعیل امام زاده از برنامه‌ریزی ویژه آستان قدس رضوی برای کاهش محرومیت در 22 روستای دهستان پشتکوه ساری خبر داد و گفت: با اعتبار 10 میلیارد تومانی در مدت سه سال این پروژه اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران بیان داشت: 25 درصد این اعتبار توسط آستان قدس و بقیه توسط سازمان بسیج سازندگی استان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه فعالیت آستان قدس رنگ سیاسی و جناحی ندارد، افزود: از همه طیف‌ها و گروه‌ها درخواست کرد با حضور و فعالیت در این مجموعه نسبت به عملکردها و اقدامات نظارت داشته باشند.

امام زاده اظهار کرد: 180 میلیون تومان اوراق نذورات از آستان قدس تحویل و در اختیار علاقه‌مندان مازندرانی قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد: هزار و 600 زیارت اولی به پابوس امام هشتم رفتند و پس از شناسایی محرومان، آنها سه روز میهمان حضرت می‌شوند.

مسوول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران اضافه کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای که با کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی مازندران منعقد شد بخشی از زیارت اولی‌ها از این طریق اعزام می‌شوند.

وی با اعلام اینکه در دهه کرامت 580 برنامه در 53 شهر استان برگزار شد و 150 هزار نفر در این برنامه مشارکت داشتند، افزود: بیش از 70 هزار بسته متبرک در بین مردم توزیع شده است.

امامزاده خاطرنشان کرد: 760 سبد کالا در اختیار خانواده‌های بی‌سرپرست استان قرار گرفت و از 108 بیمار نیازمند هم عیادت به عمل آوردیم.

وی با اعلام اینکه 216 دانش‌آموز و طلبه مناطق محروم، 460 یتیم فقیر و 160 دانش‌آموز نیازمند مورد حمایت قرار گرفتند، یادآور شد: 6 تیم پزشکان خادم‌یار به مناطق محروم اعزام شدند.

مسوول آستان قدس مازندران با اشاره به اینکه در 16 شهرستان دفتر نمایندگی این مجموعه راه اندازی شد، بیان کرد: هزار و 800 نفر درخواست خادم‌یاری دادند که از بین برای 530 نفر کلاس‌های آموزشی برگزار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج