معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مازندران به اندازه 15 استان داوطلب کتاب دارد، خاطرنشان کرد: استان مازندران در چند سال گذشته در برپایی نمایشگاه کتاب رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شعبانی اظهار کرد: هر ساله 800 نمایشگاه کتاب در مدارس استان مازندران برپا می‌شود و مازندران در سطح کشور در برپایی نمایشگاه کتاب بی‌رقیب است.

وی با بیان اینکه کتاب‌ها از یارانه بالایی چاپ بهره‌مند می‌شوند، افزود: این کتاب‌ها تخفیف ویژه دارند و براساس نیاز روز دانش‌آموزان و زیر نظر منادی تربیت حوزه معاونت پرورشی وزارت‌خانه چاپ می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مازندران به اندازه 15 استان داوطلب کتاب دارد، خاطرنشان کرد: استان مازندران در چند سال گذشته در برپایی نمایشگاه کتاب رتبه نخست کشور را دارد.

این مسوول تصریح کرد: برای ترغیب دانش‌آموزان به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی  به همراه فروش کتاب‌ها برگه‌ای توزیع می‌شود که دانش‌آموزان کتاب را بعد از  مطالعه خلاصه و در مسابقه شرکت می‌کنند و جوایز این مسابقه بسیار نفیس است.

شعبانی با بیان اینکه این برنامه مسابقه نیست بلکه ترغیب دانش‌آموزان به کتابخوانی است،خاطرنشان کرد: در سال گذشته 11 هزار برگه به به این مسابقات فرستاده شد و امسال قرعه‌کشی انجام شد و وایز به دانش‌آموزان اهدا شد و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 50 هزار دانش‌آموز در این مسابقه شرکت می‌کنند.

وی یادآور شد: از سال 89 پست کتابداری را در کتابخانه‌های مدارس حذف کردند و در حال حاضر بیش از 3 میلیون کتاب در مدارس متولی ندارند و همین امر موجب راکد شدن کتابخانه‌ها در مدارس شده است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران  با اشاره به اینکه 70 درصد کتاب‌ها در مدارس نیاز به وجین دارند، گفت: کتاب‌ها  در مدارس قدیمی شدند  و از رده خارج شدند و نیاز است که کانون پرورش فکری و اداره کتابخانه‌های استان می‌توانند کمک کنند که کتاب‌ها را جایگزین کنیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: حوزه کتابخانه‌های کلاسی برپا شده که نیاز به کتابدار ندارد و دانش‌آموزان خودشان کتاب را به امانت می‌گیرند و مطالعه می‌کنند و فضای بسیار خوبی در کلاس‌ها ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ادارات باید در هفته کتاب در کنار هم کار مشترک انجام دهند، گفت: در سطح استان به جای اینکه هر کس جلوی خودش و مدیران خودش دور بزند باید تمام نهادهای فرهنگی انسجام داشته باشند و نیاز به هم‌فکری تمام نهادها است و تا حوزه کتابداری ارتقا یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج