مؤسس دانشگاه کمال الملک نوشهر گفت:کیفیت علمی دانشگاه کمال الملک روندی صعودی دارد و گواه آن، پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد در سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری موج، کمال متاجی در جمع خبرنگاران بیان داشت: درخشش دانشگاه هنر و معماری کمال الملک در زمینه ارتقاء سطح کیفی علمی حاصل همدلی و همراهی اساتید بسیار با دانش و دلسوز این مرکز علمی هنر و معماری است.

وی با تأکید بر اینکه تعلیم و تربیت باید در قوه ابتکار برود و دانشجوی خلاق و فکور تربیت شود، تصریح کرد: خدمات دانشگاه هنر و معماری کمال الملک بر کسی پوشیده نیست و سال‌ها است که دانشجویان بسیاری را در رشته‌های مختلف هنری به صورت کاملاً علمی تربیت کرده است.

بنیانگذار و مؤسس دانشگاه کمال الملک نوشهر عنوان کرد: کیفیت بالای آموزشی همراه با جایگاه علمی بسیار بالای دانشگاه هنر و معماری کمال الملک نوشهر در حوزه وزارت علوم سبب شده است تا هر سال بر تعداد جوانان علاقه‌مند و مشتاق به رشته‌های مختلف هنری و معماری برای ثبت نام افزوده شود به طوری که امسال در کارشناسی ارشد تعداد 291 نفر پذیرش داشتیم و این در شرایط کنونی بسیار رقم قابل توجهی است.

وی بیان کرد: نام این دانشگاه برگرفته از هنرمند بسیار بزرگ و معروف ایرانی یعنی استاد کمال الملک است و به خوبی نیز توانسته است آن شأن و جایگاه ارزنده این هنرمند فاخر ایرانی و یک دانشگاه به واقع در عمل علمی را با ایجاد فضای آموزشی بر اساس شیوه‌های نوین و به روز دنیا حفظ کند.

متاجی گفت: از شورای شهر و شهرداری نوشهر انتظار داریم تا به خاطر این همه خدمات علمی در حوزه هنر و معماری، یک خیابان به نام «کمال الملک» یا «دانشگاه» و یا یک میدان به نام «هنر» در این شهر نام‌گذاری شود و این انتظار زیادی نیست بلکه باید نوشهر را علاوه بر شهر بندری، یک شهر دانشگاهی نیز به مسافران و گردشگران معرفی شود تا روند توسعه همه جانبه آن سرعت بیشتری به خود بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج