همزمان با هفته مبارزه با موادمخدر یک‌هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در پارک ملل شهر ساری امحا شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران به منظور پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق موادمخدر و به موجب ماده ۳۳ قانون مبارزه با موادمخدر مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، ستادی به ریاست رئیس جمهور تشکیل و تمامی عملیات اجرایی، قضایی و برنامه‌های پیشگیری و آموزش عمومی و تبلیغ علیه موادمخدر در این ستاد متمرکز است.

پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با قاچاق موادمخدر از قبیل تولید، توزیع، خرید، فروش و استعمال آنها و تمرکز تمامی عملیات اجرایی، قضایی و برنامه‌های پیشگیری و آموزش عمومی و تبلیغ علیه مواد مخدر از اهداف این شورا است.

ریاست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در استان‌ها بر عهده استاندار و در شهرستان‌ها بر عهده فرماندار است.

این شورا دارای پنج کمیته مقابله، کمیته فرهنگ و پیشگیری، درمان، حقوقی و کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی است.

علی اصغر میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در این مراسم از تلاش و همکاری دستگاه‌ها به‌ویژه نیروی انتظامی، اطلاعات، سپاه و دستگاه قضایی استان در کشف و ضبط این مواد قدردانی کرد.

وی همچنین از همت فرماندار و شهردار ساری و رسانه های گروهی تشکر کرده و افزود: امیدواریم روزی جشن ریشه‌کنی موادمخدر را شاهد باشیم.

در حاشیه این مراسم، هلال احمر بسته‌های فرهنگی مربوط به پیشگیری و درمان موادمخدر را در معرض دید عموم قرار داد و همچنین ایستگاه نقاشی با موضوع اعتیاد و مواد مخدر برای کودکان برپا شد.