نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: جشنواره مرکبات مازندران زمستان امسال با حضور دیپلمات های خارجی مستقر در تهران و دست اندرکاران حوزه کشاورزی در بابل برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی نجفی اظهار داشت: مهمانانی از سطح کشور همچون جشنواره هایی که برای سایر محصولات در استان های دیگر برگزار می شود ، در این جشنواره دعوت می شوند.

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان افزود : تلاش برای ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی از طریق حمایت از بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری خارجی و حمایت دولت برای تسهیل صادرات مرکبات به کشورهای همسایه از برنامه های مهم این جشنواره خواهد بود.

وی در این راستا نقش وزارت امور خارجه و سفارت خانه های ایران در خارج از کشور بویژه در کشورهای همسایه را مهم ارزیابی کرد و گفت که وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی هم باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی در جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی تلاش کنند.

نجفی گفت:مازندران با تولید سالانه دستکم 2 و نیم میلیون تن معادل 45 درصد مرکبات کشور ، جایگاه نخست را در این زمینه دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس بیان کرد:جمهوری اسلامی ایران نیز با مجموع تولید حدود پنج میلیون تن، هفتمین کشور تولید کننده مرکبات در جهان است.

نجفی گفت: شهرستان بابل به عنوان بزرگ ترین شهرستان استان مازندران و با پیشینه روشن تجاری و اقتصادی که نام و عنوان 'بار فروش' سمبل آن است، با تولید حدود 500 هزار تن مرکبات ، قطب تولید مرکبات مازندران و سورتینگ داری استان است.

وی مشکلات موجود در تولید، توزیع، بازاریابی و فروش مرکبات از قبیل پایین بودن قیمت و بالا بودن هزینه های تولید، ضرورت حمایت بیشتر دولت از تولید کنندگان مرکبات را مورد تاکید قرار داد و این موضوع را در راستای اقتصاد مقاومتی و همچنین بهبود وضعیت اقتصاد کشاورزی شهر و روستا، موثر برشمرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج