دلاوربزرگ نیا با بیان اینکه تپه دینه کفشگرکلای ارطه مربوط به هزاره اول پیش از میلاد است، گفت: این اثر در تاریخ یکم مهر سال 1382 با شماره ثبت ۱۰۲۷۳ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به تخریب تپه‌ سه هزار ساله کفشگرکلا ارطه اظهار کرد: تخریب این تپه برای تعریض جاده در شهر ارطه قائم شهر انجام شده و آسیبی به لایه های باستانی این اثر نرسیده است.

وی با بیان اینکه تپه دینه کفشگرکلای ارطه مربوط به هزاره اول پیش از میلاد است، خاطرنشان کرد: این اثر در تاریخ یکم مهر سال 1382 با شماره ثبت ۱۰۲۷۳ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به اقدام شهرداری ارطه نسبت تعریض جاده در این منطقه افزود: این تپه جزیی از آثار حفاظتی است و این اقدام با هماهنگی کارشناس میراث فرهنگی صورت گرفت.

بزرگ نیا با تاکید بر اینکه در این اقدام هیچ آسیبی به لایه های باستانی اثر نرسانده است، تصریح کرد: تپه در قاعده طبیعی بوده  و بستر طبیعی دارد که در راس آن استقرار از عصر آهن 2و3 که از سال ۱۲۰۰ پیش از میلاد  تا ۱۵۵۰ پیش از میلاد می رسد و در حال حاضر تحت نظارت میراث فرهنگی قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج