فرماندار محمودآباد اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و کاهش اثرات تخریبی بر محیط زیست انتظار داریم که تفکیک زباله از مبدا در دو شهرداری محمودآباد و سرخ‌رود انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج، یحیی یوسف‌پور در جلسه کمیسیون مدیریت پسماند شهرستان که با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و کاهش اثرات تخریبی بر محیط زیست انتظار داریم که تفکیک زباله از مبدا در دو شهرداری محمودآباد و سرخ‌رود انجام شود.

وی افزود: آتش زدن زباله‌ها ممنوع بوده و لزومی برای این کار وجود ندارد زیرا با آتش زدن زباله‌ها هم چهره بسیار بدی به شهر می‌دهد و هم سبب آلودگی هوا می‌شود.  

فرماندار محمودآباد تصریح کرد: خواستار استقرار و نصب دستگاه زباله‌سوز که تائیدیه فنی سازمان حفاظت محیط زیست را اخذ کرده باشد تا پایان آذرماه امسال در بخش سرخ‌رود هستیم.

یوسف‌پور در پایان گفت: در اجرای این کار و کمک به حفظ محیط زیست اهتمام جدی از سوی شهرداران و دهیاران برای جلوگیری از ورود زباله‌ها به انهار عمومی لازم بوده و باید ترتیبی اتخاذ کنند تا با جمع‌آوری سگ‌های ولگرد آرامش و آسایش را برای شهروندان ایجاد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج