حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا در آستانه اربعین حسینی از امام‌زاده قاسم(ع) بابل آغاز و تا درونکلای غربی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، زنان و مردان از ساعت‌ها قبل در منزلگاه‌های مختلف کاروان اسرای کربلا حضور یافته و در انتظار استقبال از این کاروان به سر می‌بردند.

کاروان نمادین اسرای کربلا در حالی از امامزاده قاسم(ع) بابل عازم درونکلای غربی از بخش بابلکنار شد که مردم بابل برخلاف مردم شام که با ساز و دف از اهل بیت پیامبر اکرم(ص) استقبال کرده بودند با عزاداری و نان و خرما به استقبال کاروان کربلا آمدند.

امروز کوچه پس کوچه‌های بابل حال و هوای شام و کوفه به خود گرفته بود، امروز مرد و زن، کوچک و بزرگ در آستانه امامزاده قاسم(ع) منتظر فرزندان رسول خدا(ص) بودند تا به شایستگی از آنھا بدرقه کنند.

امروز حال و هوای مردم بابل تفاوت دیگری با مردم شام داشت، امروز مردم حتی فرزندان خردسالانشان را برای بدرقه اهل بیت(ع) آورده بودند تا با فرزندان حسین علی(ع) ابراز همدردی کرده و در این مصیبت بزرگ آنھا را یاری کنند.

امروز مشاهده کردیم حتی مردم این شهر حاضر نشدند لحظه‌ای از کاروان اسرای کربلا جدا مانده و حتی مردم روستاهای روشن‌آباد، سیاهکلا محله و گنج‌افروز بابل از ساعت‌ها قبل منتظر استقبال از کاروان حضرت زینب(س) بودند.

 امروز زنان بابلی ساربان شترهای اسرای کربلا بودند و پا برهنه به شایستگی اسرای کربلا را تا منزلگاه مشایعت می‌کنند.

امروز انتظار مردم برای استقبال از کاروان اسرای کربلا معنای دیگری هم داشت و آن اینکه مردم با حضور چشمگیر در استقبال از کاروان اهل بیت پیامبر اکرم(ص) به همه جھانیان ثابت کردند تا آخرین لحظه زندگی پیرو ولایت فقیه و مطیع اوامر انبیا و اولیا الهی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج