معاون پشتیبانی و استان‌های بنیاد مسکن کشور گفت: در مازندران 410 خانه مسکن محرومان وجود دارد که بیش از نیمی از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و خانواده‌ها در آن اسکان یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی‌درفشی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از یک واحد مسکن محرومان در شهرستان جویبار در جمع خبرنگاران گفت:  مأموریت اصلی بنیاد برای ساخت مسکن محرومان در مناطق روستایی و شهرهای کوچک است ولی برای ساخت این نوع مسکن در شهرهای بزرگ نیز مشکل خاصی نداریم.

وی به وضعیت مسکن محرومین در استان مازندران اشاره و عنوان کرد: در مازندران 410 خانه مسکن محرومان وجود دارد که بیش از نیمی از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و خانواده‌ها در آن اسکان یافتند.

معاون پشتیبانی و استان‌های بنیاد مسکن کشور بر مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی تأکید کرد و گفت: طرح ملی مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی از سال ۱۳۸۴ شروع شده و سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی جدید را زیر پوشش ساخت و مقاوم‌سازی در مناطق روستایی کشور داریم.

درفشی افزود: برای هر واحد بین 18 تا 20 میلیون تومان هزینه‌ و کمک‌های  نیز از حساب صد امام(ره) برای این خانه‌ها هزینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 4 هزار میلیارد تومان اعتبار برای 200هزار واحد محرومین در کشور اختصاص پیدا کرده است.

 معاون پشتیبانی و استان‌های بنیاد مسکن کشور  اظهار کرد: حدود 5 تا 10هزار واحد مسکن نیز سالانه از حساب صدر امام(ره) برای محروم ساخته می­‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج