دبیر ستاد اربعین راهیان کربلای مازندران از اعزام ۴۲ بانوی خادم مازندرانی به کربلا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسین طبرستانی دبیر ستاد اربعین راهیان کربلای مازندران گفت: ۲۶۰ نفر خادم برای خدمت‌ رسانی به زائران اربعین حسینی اعزام شدند که ۴۲ نفر از آن‌ها را بانوان خادم تشکیل می‌ دهند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۳۵۰ خادم امسال در این ستاد آماده خدماتی نظیر اسکان، پذیرایی، خدمات پزشکی، فرهنگی و خدمات جانبی مانند تعمیر لباس و کفش زائران هستند، افزود: چهارمین مرحله اعزام خادمان اربعین شامل تیم پزشکی این ستاد در درمانگاه صلواتی امام سجاد (ع) در شهر کربلای معلا شامل پرشکان و پرستاران خواهد بود.

دبیر ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران با بیان اینکه این ستاد اقدام به احداث موکب و محل استقرار و اسکان برای زائران در شهر کربلا کرده است، گفت: زیرساخت‌ های لازم برای خدمت به زائران در محل موکب فاطمه الزهرا (س) در شهر کربلا توسط تیم معاونت عملیات این ستاد انجام شده است و از هشتم تا ۱۹ آبان پذیرش و اسکان زائران اربعین در این موکب انجام می‌شود.

طبرستانی افزود: نذورات مردمی با ۱۸ دستگاه ماشین شامل دو تریلی، هفت کامیون، ۶ وانت نیسان و سه کامیونت به کربلای معلی ارسال شده است.

وی گفت: با استقرار و آغاز به کار آشپزخانه در محل موکب اربعین حسینی برای ۷ هزار نفر از زائران در هر وعده پخت غذا انجام می‌شود.

دبیر ستاد اربعین راهیان کربلا مازندران از ساخت ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و حمام سیار توسط تیم خدمات فنی این ستاد در ایران خبر داد و گفت: با استقرار تجهیزات خریداری شده به همراه خادمان خدمات فنی در محل موکب در شهر کربلا از جمله سرویس‌های بهداشتی و کانکس‌های سیار، خدمت به زائران از رشد کیفی مناسب تری نسبت به پارسال برخوردار می‌شود.

طبرستانی، مهم‌ ترین مشکلات حال حاضر ستاد را مشکلات مالی بیان کرد و افزود: شاهد افزایش نذورات غیرنقدی برای زائران با رشد ۲۰۰ درصدی نسبت به پارسال بودیم، اما به لحاظ نقدی برای خرید تجهیزات و ارسال آن به عراق، تعهدات مالی سنگینی به این ستاد وارد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج