معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: 20 موکب از مازندران برای سرویس‌هی به زائران در عراق سامان‌دهی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی  اظهار کرد: در حال حاضر 36هزار و 414 نفر از مردم مازندران در بحث اربعین ثبت‌نام کردند که برای 17هزار و 335 نفر از مردم مازندران و 6هزار و 262 نفر از مردم گلستان ویزا صادر شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 20 موکب از مازندران برای سرویس‌هی به زائران در عراق سامان‌دهی شد، اضافه کرد: 7 موکب در مسیر نجف به کربلا، یک موکب در سه راهی کوت و 12 موکب در کربلا مستقر خواهند شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: در موکب‌ها در بحث اسکان و تغذیه زائران در نظر گرفته شده برای 50هزار نفر تغذیه و 20هزار نفر اسکان روزانه پیش‌بینی شده است.

یونسی به صدور ویزای رایگان برای 900 نفر از نیروها در بحث خدمات به زائران اربعین اشاره کرد و افزود: تا یکم آبان ماه امسال 60 دستگاه خودرو شامل نیسان، کامیونت و تریلی کالای مورد نیاز موکب‌های سامان‌دهی شده را به عراق انتقال دادند که ارزش کالا حدود 6میلیارد تومان تخمین زده شده که با کمک‌های مردمی تأمین شده است.

وی با بیان اینکه مرز مهران، برای ورود و خروج زائران برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: همچنین جلسات مشترکی بین نمایندگان کارگزاران زیارتی و کمیته اعزام ستاد اربعین استان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در پایان گفت: تمامی نیازها در ارتباط با اختصاص ناوگان اتوبوس برای زائران اربعین پیش‌بینی شده و مشکلی در این زمینه نداریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج