به مناسبت ماه مبارک رمضان جلسه تفسیر سوره حجرات با حضور اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسوول امور اجتماعی فرهنگی دانشگاه آزاد نور در این نشست گفت: این سوره در «مدینه» نازل شده و ۱۸ آیه دارد و مسائل بسیار مهمى در ارتباط با شخص پیامبر و جامعه اسلامى نسبت به یکدیگر مطرح شده است.

حجت الاسلام حلیمی بیان کرد: قصد داریم در این دوره بیشتر به سمت اخلاق اجتماعی که در این سوره به آن پرداخته شده بپردازیم و اخلاق اجتماعی یکی از مسائل امروز جهان نیز می باشد.

مسوول امور اجتماعی فرهنگی واحد نور اهمیت تقوا و جایگاه انسان در نزد خدا را یکی دیگر از محورهای مهم این سوره ی قرآن بیان کرد و گفت: ایمان تنها به گفتار نیست بلکه باید علاوه بر اعتقاد قلبى، آثار آن در اعمال انسانى و در جهاد با اموال و نفوس آشکار گردد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) در خصوص سوره حجرات گفت: هر کس سوره «حجرات» را بخواند به عدد تمام کسانى که خدا را اطاعت یا عصیان کرده‏اند ده حسنه به او داده مى‏شود.

تفسیر سوره حجرات طبق بخشنامه سازمان مرکزی و همزمان با واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، در این واحد دانشگاهی نیز برگزار می شود که پس از پایان دوره توسط امور فرهنگی دانشگاه به عنوان آشنایی با تفسیر سوره ی حجرات به مدت ۳۲ ساعت برای شرکت کنندگان گواهی صادر خواهد شد.