عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، از عمل موفقیت‌آمیز خارج کردن غده تیموس به روش بسته در مسعود مینایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل، رامین نصرتی از عمل موفقیت‌آمیز خارج کردن غده تیموس به روش بسته در مسعود مینایی خبر داد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از درمان‌های کمک‌کننده در میاستنی گراویس همزمان با درمان‌های دارویی، جراحی و خارج کردن غده تیموس (تیمکتومی) است این بیمار نیز کاندیدای این عمل شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: برای انجام جراحی و خارج کردن غده تیموس روش مرسوم، استرنوتومی میانی و باز کردن جناغ از وسط است ولی طی سال‌های اخیر با استفاده از روش‌های کمتر تهاجمی از طریق توراکوسکوپی (VATS) توسط سه برش کوچک یک سانتی‌متری، این عمل انجام می‌شود.

نصرتی با اشاره به اینکه این روش نخستین‌بار در شمال کشور در این مرکز انجام شد، خاطرنشان کرد: امروز ششمین نوع این عمل به روش بسته بر روی مسعود مینایی کاپیتان تیم ملی موی تای و پرافتخار ترین ورزشکار در این رشته با موفقیت کامل انجام شد و بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه برای ادامه درمان منتقل شد.

وی ادامه داد: مزیت این روش به روش باز، کم بودن مدت بستری، کاهش درد پس از عمل، کم بودن سایر عوارض از جمله بحران میاستنی گراویس و همچنین کوچک بودن برش محل عمل است.

فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل گفت: همه بیماران دست ما امانت هستند و مسعود مینایی هم امانت یک ملت بود که خدا رو شکر جراحی بدون هیچ عارضه‌ای انجام شد.

نصرتی با بیان اینکه تمام امکانات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی در این بیمارستان فراهم بوده است، ادامه داد: از زحمات ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و پیگیری‌های صادقی ریاست بیمارستان روحانی برای فراهم کردن امکانات مناسب برای انجام این گونه جراحی‌ها صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی در پایان گفت: همچنین از همکاران بیهوشی سیفی، قاسمی، حسن‌نسب، دستیاران، همکاران اتاق عمل و همه پرسنلی در تیم جراحی حضور داشتند تشکر ویژه دارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج