مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه صنعت غذا و رستوران درگردشگری است که در استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، دلاور بزرگ نیا اظهار داشت: جشنواره رستوران محبوب که برای نخستین بار در مازندران برگزار می شود، رویدادی است برای بیان این مهم که رستوران تنها محل صرف غدا نیست و یک صنعت، هنر و رسانه برای عرصه گردشگری محسوب می شود.

وی افزود: رستوران های مازندران در سالهای اخیر هم از لحاظ مکانی و هم از لحاظ کیفی رشد و تحولات مطلوبی داشته اند.

وی با بیان این که استقبال مازندرانی ها و گردشگران از رستوران های برتر استان بیانگر رشد این صنعت است افزود: گردشگران در سفر به مازندران با توجه به شناخت مردم استان از رستوران های خوب به راحتی میهمان این رستورانها می شوند.

بزرگ نیا اظهار داشت: در برخی از شهرهای استان رستوران ها به جاذبه گردشگری ان شهر مبدل شده اند و حتی شعبه های جدیدی را به مجموعه خود افزوده اند.

وی با بیان این که صنعت رستوران در اینده گردشگری این استان نقش مهمی ایفا می کند، افزود: فرهنگ بومی مردم استان را از طریق غذاهای محلی می توان به گردشگران منتقل کرد.

وی از رستوران داری به عنوان نماد صنعت پاک و درامدزا برای استان یاد کرد و افزود: اشتغال مستقیم و غیر مستقیم این صنعت از بسیاری از بخش های دیگر بیشتر است و تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی را در این عرصه می توان مشاهده کرد.

وی جشنواره سفره ایرانی را که در دو سال اخیر برگزار شده است گامی برای توجه هرچه بیشتر رستوران ها به غذای سالم، ایرانی و محلی توصیف کرد و افزود:اداره کل گردشگری مازندران از هرگونه رویداد و فعالیتی که موجب ارتقا این صنعت در مازندران شود حمایت می کند.

جشنواره رستوران محبوب با نمایشگاه موادغذایی,تجهیزات رستورانی و صنایع وابسته  نیز همراه است.

معرفی رستوران های برتر مازندران براساس نظرسنجی مردمی، آشنایی با روش های جذب گردشگر در صنعت رستوران و مشتری مداری,راهکارهای نوین برندینگ و مارکتینگ واشنایی با اداب میربانی و تشریفات ازجمله اهداف این جشنواره عنوان شده است.

جشنواره ای که در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه  از ساعت ۱۰تا۱۹پذیرای عموم علاقه مندان خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج