موضوع فعال شدن برخی افراد و گروه ها در ایامی که دولت در حال انجام تغییرات در سطوح مدیریتی کلان پس از انتخابات امری طبیعی است و چیز جدیدی در کشور محسوب نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، البته شدت و ضعف آن در دیپلماسی رسانه ها واحزاب در نقاط مختلف کشور نیز با این تحولات متفاوت است.

اینکه چه نوع واکنشی از سوی صاحبان قدرت، احزاب، انجمن ها و... در این برهه انجام می دهند مورد بررسی قرار می گیرد.

دسته ای از افراد که مخالفان استاندار فعلی را تشکیل می دهند خود چندین گروه را شامل می شوند و فرض بر اینکه آنان افرادی دلسوز برای استان بوده و چشم انداز خیرخواهانه ای برای توسعه استان داشته باشند این سوال را باید از آنان پرسید که:

1-آیا از طریق مقامات عالیه استان از جمله دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران و نماینده محترم ولی فقیه  دراستان نمی شود دیدگاهتان را منعکس کنید که مسائل داخلی حل شده و تصویر بهتری از انسجام استان در ذهن دولتمردان نقش بندد؟

2-آیا با تعیین تکلیف و تحت فشار قراردادن  دولت و رئیس جمهور محترم آنها تاکنون نتیجه مثبتی گرفته شده که این مورد دومین بارباشد؟

3- آیا نمی توان با اتخاذ دیپلماسی منطقی واخلاق مدارانه و  محترم شمردن  خدمات و زحمات مدیرانی که فرزندان این استان هستند و در هر صورت و با هر کارنامه دردوران سخت تحریم های اقتصادی، 4سال استان را اداره نموده اند نظرگاه های خود را منعکس نمایید که خدای ناکرده آبروی مومنان را خدشه دار نکنید.

4-آیا با تخریب و کوچک شمردن خدمات هم استانی ها، موجبات سوءاستفاده دیگر ان را فراهم ننموده ایم تا از این آب گل آلود جریانات دیگر بهره مند نشوند و جلوی رشد دیگر نخبگان استان گرفته نشود که سراسر ایران مارا متهم به عدم انسجام نکنند و دستاورد آن همین عدم توفیق در ایجاد منطقه آزاد اقتصادی  است.

باید عنوان نمود تعیین‌ تکلیف برای دولت بدین منظور که استاندار در بازه زمانی مشخصی و با مختصات خاصی صورت پذیرد و گذاشتن ضمانت اجرایی برای عدم انجام آن نوعی دخالت در انجام وظیفه قوه مجریه است و رویه متعارف ان پیگیری امرازطریق خانه ملت است تا منافع استانی لحاظ گردد.

برخی آقایان متولی احزاب که در آستانه انتخابات با پس از آن فعال شده اند و همه می دانند جز جلسات آبکی بدون دستاورد برای اعضا کاری نکرده اند و بالفرض که  فرد موردنظرشان هم انتخاب شود یک تیم تخصصی برنامه دار ندارند و اگر هدفشان هم توسعه استان بود و بدنبال معامله نبودند راهکار و برنامه جامعی را در این چهارسال ارائه می نمودند بهتراست با نمایش وحدت محبوبیت بیشتری در بین جامعه مخاطبان و اعضا خودشان ایجاد کنند شاید اراین همگرایی دولتمردان بیشتربه فکر مطالبات آنان بیفتند.

ربیع  فلاح، استاندار فعلی سینه ای گشاده دارد و خودرا فاقد اشکال ندانسته و با سعه صدر  از منتقدین  استقبال میکند اما نگاه جزیره ای، اهداف  شخصی، کسب موقعیت اجتماعی  دلایل خداپسندانه ای نیست که براساس ان وی راکه از اولین مازندرانی هایی که در دولت هایی که جایی برای شمالی ها درنظر نمی گرفتند  به معاونت وزارتخانه منصوب گردید، مورد آماج تهمت و تخریب قرار دهیم و نخبه کشی کنیم و حمیت استانی حکم می کند تا با حفظ احترام و حمایت از وی ظرفیتی بسازیم تا در مناسب بالاتر به توسعه استان کمک نمایند.

برخی افراد که مصداق ضرب المثل فلانی را به ده راه نمی داند سراغ کدخدارا می گرفت، تقلای پوج کرده وازطرف مردم استان سخن می گویند و با ادبیات فضای ملتهب سیاسی زورکی میخواهند فضای آرام سیاسی استان را ملتهب جلوه بدهند در حالیکه با این توهمات موجب  فرصت سوزی می شوند.

امیرحسین حق جو

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج