معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: عصر فردا انتظار داریم شرایط برای ابرناکی آسمان، بارش‌های رگباری و وزش باد فراهم شود که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد اسدی اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی تا فردا آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری و در برخی مناطق به‌ویژه غرب استان با افزایش ابر همراه است.

وی بیان کرد: از عصر فردا با تقویت جریانات شمالی و ورود متناوب امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی جو انتظار داریم از سمت غرب مازندران شرایط برای ابرناکی آسمان، بارش‌های رگباری و وزش باد فراهم شود که به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان گسترش می‌یابد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه این بارش‌ها به‌صورت رگباری همراه با ورزش باد نسبتاً شدید و موقتی و احتمال رعدوبرق است، اضافه کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، این‌ بارش‌ها به‌صورت متناوب و کم و بیش تا صبح شنبه در آسمان مازندران تداوم دارد.

این مسوول با اعلام اینکه بارش طی این مدت در غرب مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود، افزود: طی این مدت به‌دلیل بارش‌های رگباری و موقتی احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی سطح استان به‌صورت نقطه‌ای و محلی دور از انتظار نخواهد بود.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، یادآور شد: دمای هوای استان از فردا تا پایان هفته جاری بین حدود پنج تا هشت درجه کاهش می‌یابد.

وی در پایان گفت: دریای مازندران از بعد از ظهر فردا تا پایان هفته جاری به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.