مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: نیاز به خون، نیازی دائمی و همیشگی است و به زمان خاصی اختصاص ندارد و لازم است افراد حضور مستمری در پایگاه‌های انتقال خون داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل پوریانی در گفت و گویی اظهار کرد: طرح بزرگ نذر خون با شعار «نذر خون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسؤولانه» امسال در مراکز و پایگاه‌های انتقال خون مازندران اجرایی شده است که از درخواست ما از مردم نوع‌دوست استان این است در این طرح خداپسندانه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در طرح نذر خون  مردم می‌توانند خود از  تاسوعا تا اربعین نسبت به ادای نذر خود اقدام کنند، اضافه کرد: داوطلبان اهدای خون می‌توانند با مراجعه به  سایت ibto.ir و با ثبت‌نام در سامانه nobatdehi.ibto.ir تاریخ و ساعت مراجعه خود در پایگاه مورد نظر تعیین و خون اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با تقدیر از حضور پرشور اهداکنندگان خون در این ایام تصریح کرد: نیاز به خون، نیازی دائمی و همیشگی است و به زمان خاصی اختصاص ندارد و لازم است افراد حضور مستمری در پایگاه‌های انتقال خون داشته باشند.

پوریانی با تأکید بر حضور فعال اهداکنندگان در مراکز اهدای خون مازندران خاطرنشان کرد: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی یک‌هزار و 250 نفر به مراکز انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد حدود یک‌هزار واحد خون موفق به اهدای خون شدند.

وی در پایان گفت: با توجه به راه‌اندازی پویش اهدای خون آگاهانه از تاسوعا تا اربعین در مازندران، داوطلبان اهدای خون می‌توانند در طول این ایام نذر خون خود را ادا کنند.