معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت: شهرک ترافیک در شهرهای مازندران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدعلی ساداتی در مراسم بازگشایی شهرک ترافیک در اردوگاه دانش آموزی بادله با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: نیروی انتظامی موجب برقراری نظم و امنیت در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه این مراسم با همکاری آموزش و پرورش و نیروی انتظامی برگزار شده است، تصریح کرد: این برنامه به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با قوانین راهنمایی و رانندگی و نهادینه کردن آن در میان گروه‌های مختلف برگزار شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه یکی از اهداف آموزش و پرورش راه اندازی شهرک ترافیک در شهرهای مختلف مازندران است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هماهنگی هایی به منظور راه‌اندازی این مرکز در شهرهای مختلف با نیروی انتظامی انجام شده است.

ساداتی با بیان اینکه آموزش و پرورش مکانی برای نهادینه کردن قوانین و مقررات در جامعه است، گفت: امیدواریم با همکاری نیروی انتظامی و سایر سازمان‌ها بتوان جامعه ای قانونمند برای ایجاد آرامش و امنیت جامعه به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم امکانات شهرک ترافیک در همه شهرستان ها ایجاد شود، افزود: آموزش و پرورش مکانی برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک است تا جامعه قانونمند نهاینه شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در ادامه با اشاره به نقش فرهنگ سازی در دانش آموزان تصریح کرد: دانش آموزان با حضور نمادین در شهرک ترافیک با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شدند.

بابازاده جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران نیز در این آیین اظهار کرد: با حضور نمادین دانش آموزان و کارشناسان راهنمایی و رانندگی آینده سازان کشور با فرهنگ ترافیک آشنا شدند.

وی با تاکید بر عمل به قانون و مقررات افزود: عمل به قوانین موجب ایجاد آرامش در رانندگی و همچنین برقرارس نظم و امنیت می‌شود.