رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کلاردشت گفت: 2 هکتار اراضی تجاوزی منابع ملی در «مازوچال» کلاردشت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، وحید مشایخ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این اراضی اخیراً با حضور فرمانده یگان حفاظت اداره کل و مأموران منابع طبیعی کلاردشت و طرح جنگلداری «لنگا» از متصرفان بازپس گرفته شد و کلیه اعیانی‌های ساخته شده نیز تخریب شده است.

وی تعداد پرونده‌های تجاوزی در این عرصه را 15 فقره ذکر کرد و افزود: این اراضی بر اساس تبصره ذیل ماده 55 و با دستور دادگاه «نشتا» صورت گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کلاردشت با اشاره به اینکه به عقیده ما منطقه «مازوچال» جزء مناطق بسیار حساس حوزه استحفاظی کلاردشت محسوب می‌شود، تصریح کرد: با هرگونه تجاوز به عرصه‌های منابع ملی در هر نقطه از حوزه استحفاظی این اداره به شدت برخورد خواهیم کرد. 

وی مستثنیات اشخاص را در این منطقه حدود 4 هکتار اعلام کرد و گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تخلف، تجاوز و آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی با شماره 1504 امداد جنگل به صورت رایگان و شبانه روزی تماس گرفته و گزارش دهند.

اداره منابع طبیعی کلاردشت حدود 55 هزار هکتار مراتع و جنگل‌های منطقه را تحت پوشش دارد و منطقه «مازوچال» در ارتفاع 2100 متری از سطح دریا و در این شهرستان واقع شده است.