نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:ساماندهی و لایروبی آب بندان ها مشکل آب کشاورزی مازندران را حل می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالله رضیان در نشست ساماندهی آب‌بندان‌ها و منابع تأمین‌کننده آب این شهرستان، با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: در حوزه آب با چالش‌ها و نارسایی‌های جدی مواجه هستیم همچنین منابع تخصیصی حوزه آب به میزان کافی نیست تا مشکلات موجود را حل کرد.

وی افزود: نگاه ما رفع سریع مشکلات جدی در این حوزه است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وظیفه نمایندگان جا انداختن اهمیت آی‌بندان‌ها در سطح ملی است، تصریح کرد: 350 میلیون مترمکعب حجم سدهای استان است و به همین میزان حجم آب‌بندان‌های مازندران است.

این مسوول ادامه داد: باید این موضوع برای مسؤولان ملی روشن شود تا توجه بیشتری به آب‌بندان‌ها، لایروبی آب‌بندان‌ها و افزایش ظرفیت برای رفع مشکل کشاورزی شود.

رضیان با اشاره به اینکه برای احداث سد زمان و هزینه بالایی نیاز است، اظهار کرد: با هزینه پایین‌تری می‌توان آب‌بندان‌ها را ساماندهی و لایروبی کرد و ارتفاع تاج را برای افزایش حجم آبدهی، افزایش داد.

وی افزود: ما برای تأمین اعتبارات این حوزه کمک می‌کنیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه یک‌سوم آب بخش کشاورزی شهرستان سیمرغ توسط آب‌بندان‌ها تأمین می‌شود، تأکید کرد: باید به این بخش توجه جدی شود چراکه با توجه به شرایط سال‌های اخیر و کمرنگ شدن بحث مرکبات، نگاه‌ها به سمت کشت شالی رفته که کشت شالی نیازمند آب بیشتری هم است.

این مسوول ادامه داد: آب‌های سطحی مازندران بسیار زیاد است و براساس گفته کارشناسان تنها 9 درصد آب‌های سطحی را مهار می‌کنیم درحالی‌که می‌توانیم تا 40 درصد را مهار کرده و از آن استفاده کنیم.

رضیان در پایان با اشاره به اینکه با ایجاد سد لاستیکی می‌تواند تا حدودی مشکلات بخش کشاورزی را برطرف کرد، گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که مردم با مشکلی مواجه نباشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج