مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: یک‌هزار و 838 مُبَلغ در ماه عزاداری سید و سالار شهیدان به شهرهای مازندران اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری، با تسلیت به‌مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهداء به ویژه شهید سرافراز مدافع حریم حرم اهل بیت(ع) شهید محسن حججی اظهار کرد: شهید محسن حججی تربیت یافته در مکتب عاشورایی ابا عبدالله الحسین(ع) بود و اینگونه شد که خدای متعال او را حجت خود بر روی زمین قرار داد و اینگونه او را عزت بخشید.

وی با اشاره به تشییع باشکوه این شهید گرانقدر توسط مردم بصیر ایران اسلامی افزود: بصیرت و آگاهی این شهید عاشورایی مایه عزت و سرافرازی ایران اسلامی است و جوانان ایران اسلامی باید از این شهید گرانقدر و همه شهدای ایران اسلامی به ویژه شهدای مدافع حرم الگو بگیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران حفظ انقلاب اسلامی را در گرو زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در کشور دانست و تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی با تاسی از فرهنگ عاشورایی حضرت سیدالشهداء(ع) و یاران باوفایش و با ایثارگری‌های جوانان برومند و عزت‌آفرینی چون شهید محسن حججی و دیگر شهدای مدافع حرم در جهان دارای عزت و احترام است و روز به روز به افتخارات این نظام مقدس در عرصه‌های مختلف افزوده می‌شود.

این مسوول از ماه محرم و ظرفیت‌های این ماه سوگواری در جهت تبلیغ دین و فعالیت‌های فرهنگی سخن گفت و تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های تبلیغی و فرهنگی در این ماه عزاداری و سوگواری بیشترین بهره را برد و بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی باید محور فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی مبلغان قرار گیرد.

شکریان‌امیری با اشاره به اهمیت فرصت فعالیت‌های تبلیغی در ماه محرم و تاثیرگذاری آن در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: شبکه عظیم تبلیغی روحانیت و حوزه‌های علمیه سراسر کشور باید در دفاع از حریم اسلام و اهل بیت(ع) و نشر معارف اسلامی و قرآنی تمام همت خود را به کار گیرند و با استفاده از منابع و ماخذ معتبر نسبت به بصیرت بخشی جامعه تلاش کنند.

وی به اعزام یک‌هزار و 838 مُبَلغ و مُبَلغه در ماه عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به شهرهای مازندران اشاره کرد و افزود: از این تعداد یک‌هزار و 250 نفر از روحانیون بومی استان و 580 نفر هم از سوی دفتر تبلیغات به محافل حسینی شهرهای مازندران اعزام شدند.

این محقق و پژوهشگر علوم حوزوی و قرآنی در استان حرکت عظیم سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش را در واقعه عاشورا بسیار حیات بخش دانست و تصریح کرد: عاشورا و حرکت عظیم سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به امت اسلام و جوامع اسلامی حیات مجدد بخشید و امروز تعالی و بالندگی نظام اسلامی و جوامع اسلامی در فرهنگ عاشورا گره خورده است.

شکریان‌امیری به تجمع بزرگ عاشورایی برخی از شهرهای مازندران در روز عاشورا اشاره کرد و گفت: در برخی از شهرهای مازندران تجمع بزرگ عاشوراییان برگزار می‌شود و باید در خصوص اهمیت برگزاری نماز ظهر عاشورا هم برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد و برپایی نماز ظهر عاشورا باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج