یک مشاور تغذیه و رژیم شناس مازندرانی گفت: میانگین مصرف مرغ در جهان برای هر نفر 13 کیلو در سال است ولی در کشور ما هر ایرانی سالانه 26 کیلو مرغ مصرف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیداحمد ربیعی با اعلام اینکه پس از بررسی‌های انجام شده سرانه مصرف مرغ در جهان 13 کیلوگرم برای هر نفر است، اظهار کرد: میزان مصرف مرغ در کشور دو برابر میانگین جهانی است و هر ایرانی سالانه 26 کیلوگرم مرغ مصرف می‌کند.

وی تصریح کرد: به صورت کلی مردم علاقه‌مند به مصرف گوشت قرمز هستند و با وجود اینکه مصرف گوشت قرمز در برخی از سنین مشکلاتی را هم به وجود می‌آورد ولی این علاقه‌مندی وجود داشته، اما به واسطه گرانی گوشت قرمز و به واسطه ارزانی گوشت مرغ و دسترسی راحت‌تر میزان مصرف مرغ در کشور بیشتر از سایر نقاط جهان است.

مشاور تغذیه و رژیم‌شناس خاطرنشان کرد: برای جامعه در حال رشد و جوانان که تعداد آنها زیاد است مصرف گوشت سفید به ویژه مرغ مشکلی نداشته و جوانان 15 تا 20 سال نیاز به پروتئین موجود در گوشت مرغ دارند.

وی با بیان اینکه بدن ورزشکاران و کودکان نیاز به پروتئین حیوانی و انواع گوشت دارد که 30 درصد آن از طریق گوشت مرغ مصرف می‌شود، گفت: مصرف ماهی هم باید در سبد غذایی قرار گیرد ولی به دلیل گرانی دوباره مردم ترجیح می‌دهند که از گوشت مرغ استفاده کنند.

ربیعی اضافه کرد: در شرایط عادی مصرف گوشت مرغ اشکالی ندارد،مگر در موارد خاص که فرد مشکل کلیوی داشته باشد و برای این فرد ممکن است که مصرف انواع و اقسام گوشت محدود شود.

وی ادامه داد: در صورت سلامت، فرد می‌تواند 20 درصد پروتئین مورد نیاز خویش را از گوشت مرغ تامین کنند.

این مشاور تغذیه و رژیم‌شناس مازندرانی با اعلام اینکه در مصرف مرغ مواردی هم باید مد نظر قرار گیرد، گفت: به واسطه استفاده از هورمون از پوست، دل و جگر مرغ نباید استفاده شود، همچنین استفاده مرغ به صورت سوخاری یا سرخ کرده هم چندان توصیه نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج