رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرمازندران از پاکسازی و بهسازی ۳۰ محله آلوده در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مرکز ماده ۱۶ استان را یکی از مراکز خوب کشور در ارائه خدمات درمانی به معتادان در حال ترک اعلام کرد و گفت: مرکز ماده ۱۶ استان باید تقویت و ضعف‌های احتمالی آن جبران شود.

وی افزود: ۳۰ محله آلوده استان پاکسازی و بهسازی، کمپ‌های ترک اعتیاد ساماندهی و کمپ‌های غیر قانونی تعطیل شد و نظارت بر این کمپ‌ها افزایش یافت.

یونسی با بیان اینکه جدا کردن معتادان از مصرف مواد سنتی و صنعتی به متادون درمانی، کاهش هزینه ترک اعتیاد و تشکیل بانک اطلاعاتی از معتادان استان از جمله اقدامات خوب در این راستاست، گفت: در دولت طرح جامع مبارزه با مواد مخدر در استان در راستای مقابله هدفمند تهیه شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار نفر از معتادان تاکنون از مرکز ماده ۱۶ استان ترخیص شدند، بر لزوم تهیه گزارشی از وضعیت این نجات یافتگان تاکید کرد و افزود: وام‌های مناسبی به نجات یافتگان از دام اعتیاد اعطا شد.

یونسی گفت: تعامل و همکاری دستگاه‌های مسوول در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان مطلوب است و با رفع موانع احتمالی و تقویت هم افزایی دستگاه‌ها به اهداف پیش بینی شده در این بخش به طور کامل دست خواهیم یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج