مدیرکل دامپزشکی مازندران بیان داشت: عرضه پرندگان زنده در بازار‌های سنتی و محلی مازندران ممنوع اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسین رضوانی در جلسه ادواری دبیران کمیته‌های شهرستانی پدافند غیرعامل استان در فرمانداری شهرستان سیمرغ گفت: رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی و توجه ویژه به هشدار‌های بهداشتی دامپزشکی می‌تواند عوامل مهمی در کاهش بروز و شیوع انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان محسوب شود.

وی با اشاره به مصوبات ستاد آنفلوآنزای استان که پیش از این با حضور استاندار در محل استانداری برگزار شد، گفت: به منظور حفظ سلامت عمومی و کاهش تلفات در طیور بومی باید از خرید و فروش طیور زنده و پرندگان مهاجر در بازار‌های سنتی، محلی و هفتگی جلوگیری کرد و با متخلفان بهداشتی به شدت برخورد قانونی شود.

مدیرکل دامپزشکی مازندران همکاری بیش از پیش مراجع قضایی، نیروی انتظامی، محیط زیست و سایر دستگاه‌های اجرایی استان را با دامپزشکی خواستار شد و تاکید کرد: در صورت همکاری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و استان را از نظر این بیماری پاک نگه داشت تا سرمایه گذاری در صنعت پرورش طیور در استان حفظ و ضمن تولید اشتغال پایدار در این صنعت، شعار سال ۹۶ که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده تحقق یابد.

بر اساس مصوبات این جلسه مقرر شد ضمن ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر، عرضه هر گونه طیور زنده در بازار‌های سنتی، محلی و هفتگی استان تا اطلاع ثانونی ممنوع باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج