فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان سیم برق و اعتراف سارقان به 182 فقره سرقت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق در شهرستان‌های بابل، بابلسر، قائم‌شهر، سیمرغ و روستاهای تابعه آنها، مراتب در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان سیم برق در سطح استان، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی مشخص شد، سارقان با استفاده از دو دستگاه خودرو پژو پارس اقدام به سرقت سیم برق به صورت مسلحانه با استفاده از سلاح شکاری و سلاح سرد می‌کنند.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی پس از چند روز کار اطلاعاتی و رد زنی دو سارق سیم برق به نام‌های"ی – م" و "ر – ر" را که دارای سوابق متعدد کیفری بودند، شناسایی و با هماهنگی قضایی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مسؤول افزود: ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودرو پژو پارس نقره‌ای را که سارقان در زمان سرقت از آن استفاده می‌کردند را به همراه یک عدد قمه کشف و توقیف کردند.

میرفیضی بیان کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های پلیس به 182 فقره سرقت سیم برق در شهرستان‌های بابل، سیمرغ، بابلسر و قائم‌شهر و روستاهای حومه شهرستان بابل و فروش آنان به دو مالخر به نام‌های "ص– پ" و "ع– ب" در شهرستان قائم‌شهر اقرار کردند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات با دستگیری دو مالخر دریافتند، این افراد اموال مسروقه را به تهران منتقل کردند و به دو نفر به نام‌های "م - ح" و "د- خ" فروخته‌اند که با هماهنگی قضایی این افراد نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضایی از صدور قرار وثیقه 860 میلیون تومانی برای متهمان و معرفی آنان به زندان خبر داد.

میرفیضی از شهروندان و هم استانی‌های مازندرانی خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق شماره تلفن 110 به مرکز فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج