رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران از پایان طرح‎های سالم سازی دریا در این استان از امروز خبر داد و گفت: این موضوع را به تمام شهرستان‎های دارای طرح‌های دریا ابلاغ کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، نقی کریمیان، اظهار کرد: با توجه به ابلاغ استانداری مازندران طرح‌های ساماندهی دریا امروز به کار خود پایان می‌دهد و با توجه به این مهم به تمامی شهرستان‌ها ابلاغ کردیم طرح‌های دریا به کار خود پایان دهند.

وی با اشاره به پایان زندگی ۶۲ تن در دریای مازندران، بیان کرد: سال گذشته ۷۹ نفر در دریای مازندران غرق شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۲ درصد کاهش داشته است.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: از آغاز طرح‌های دریا تاکنون ۴هزار و ۹۵۹ نفر از غرق شدن نجات یافتند که از این تعداد ۲۹۵ به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان اعزام شدند.

این مسوول به استقرار ۹۲۰ ناجی غریق در ۳۷۵ نقطه از نوار ساحلی مازندران اشاره کرد و افزود: ۹۶ طرح دریا از خرداد ماه امسال با ۳۸۰ ناجی غریق در داخل طرح‌ها فعالیت خود را آغاز کردند.

کریمیان تصریح کرد: ۲۸ دستگاه جت‌اسکی، ۲۵ قایق موتوری و یک قایق تندروی جسدیاب با دو ناجی غریق، دو غواص، دو امدادگر هلال احمر و یک ناخدا تمامی نوار سواحل استان را تحت پوشش قرار دادند.

وی با اعلام اینکه ناجیان غریق در  تعطیلات عید فطر، غدیر و قربان در حال آماده‌باش بودند، گفت: در این ایام ۱۲۰ قایق، ۱۵۰ جت اسکی و ۱۵۰ ناجی غریق به ناوگان ناجیان غریق به‌منظور پوشش بهتر سواحل افزوده شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج