مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) برنامه‌ریزها در جهت بیان سیره علمی و عملی امام حسین(ع) باشد و گفتمان عاشورا و این حرکت عظیم در جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری در پنجمین گردهمایی معاونان، مدیران و رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرهای مازندران در بهشهر با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و ماه محرم‌الحرام اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برنامه‌ریزها در جهت بیان سیره علمی و عملی امام حسین(ع) باشد و گفتمان عاشورا و این حرکت عظیم در جامعه تبیین شود.

وی اخلاص را رمز موفقیت در تمام برنامه‌های فرهنگی دانست و افزود: اخلاص مهم‌ترین عنصر در فعالیت‌های فرهنگی است و می‌تواند به عنوان یک قدرت اثرگذار در کار فرهنگی از آن بهره برد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به اهمیت تبلیغ در ایام محرم و عزاداری‌های این ماه تصریح کرد: مسئله تبلیغ در ماه محرم بسیار حائز اهمیت است و باید برای اعزام مبلغان در این ماه برنامه‌ریزی دقیق داشت تا بیشترین بهره را از این ماه ببریم.

این مسؤول در ادامه سخنان خود به شهادت شهید سرافراز مدافع حرم شهید محسن حججی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این شهید عزیز مدافع حرم شهید محسن حججی با اخلاص و نیت الهی در راه اسلام گام برداشت و به فرموده مقام معظم رهبری(حفظه الله) حجت خدا شد و اینگونه در راه اسلام و اهل بیت(ع) جانفشانی کرد و باعث عزت ایران اسلامی و انقلاب اسلامی شد.

شکریان‌امیری به جایگاه و اهمیت تبلیغ در دنیای اسلام اشاره کرد و تأکید کرد: مسئله تبلیغ در دنیای اسلام بسیار حائز اهمیت است و تبلیغ چهره به چهره دارای اثرگذاری بیشتری است و  باید در مسئله تبلیغ از منابع و کتب موثق و مورد تائید استفاده کرد و برای مخاطب به صورت ساده و شیوا بیان کرد.

وی صبر و تحمل را در مسئله تبلیغ حائز اهمیت دانست و بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی نیازمند صبر و حوصله است و باید برای اثرگذاری آن هم در مخاطب صبر و حوصله داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه روحانیت باید همه همت و تلاش خود را در جهت حفظ جایگاه و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار گیرد اظهار کرد: دشمنان همواره به‌دنبال تضعیف جایگاه روحانیت و ایجاد شکاف بین این قشر با مردم هستند که باید با آگاهی‌بخشی و روشنگری در مقابل اهداف شوم آنان ایستادگی کرد.

این مسؤول با اشاره به اهمیت ماه عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و واقعه خونین عاشورا تصریح کرد: واقعه عاشورا دارای یک ظرفیت بین‌المللی است و بیان سیره علمی و عملی حضرت سیده الشهداء(ع) و این حرکت عظیم باید در این ایام در جامعه اسلامی تبیین شود و عزاداری متمرکز، اربعین و برگزاری نماز ظهر عاشورا و بیست هشتم صفر باید در جلسات شئون فرهنگی برنامه‌ریزی شود.

حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران درباره اعزام مبلغ در ایام محرم و برگزاری جلسات شئون فرهنگی در این ایام اشاره ه کرد و افزود: توانمندسازی و بروزرسانی اساتید گفتمان دینی و فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در ایام محرم و بیستم و هشتم صفر مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی مازندران است.

سعید قربانی رئیس اداره امور قرآنی مازندران نیز در ادامه این گردهمایی به برگزاری آیین  اختتامیه طرح مصباح الهدی و نورالهدی در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم امام رضا(ع) اشاره کرد و بیان کرد: در آیین اختتامیه این طرح قرآنی که با حضور 400 قرآن‌آموز در مشهد مقدس برگزار شد بیش از 250 مدیر و مربی مؤسسات قرآنی مازندران هم در کارگاه‌های مهارت زندگی قرآنی با حضور اساتیدی چون استاد حبشی، نخاولی، سلمانیان در اردوگاه دانش‌آموزی مازندران در مشهد مقدس هم شرکت کردند.

 پنجمین گردهمایی معاونان، مدیران و رؤسای ادارات و نمایندگی‌های تبلیغات اسلامی مازندران در شهرستان بهشهر در حال برگزاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج