مدیرکل شیلات استان مازندران با اشاره به رتبه نخست کشوری در زمینه تولید آبزیان، تصریح کرد: آبزیان پرورشی شامل ماهیان گرم آبی،سردآبی و خاویاری است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی رستمی در نشست با معاونان اداره‌کل شیلات در بابلسر، اظهار کرد: مازندران از لحاظ منابع و ظرفیت‌ها برای تولید آبزیان پرورشی وضعیت مناسب و مطلوبی دارد که با برنامه ریزی و تلاش‌های صورت گرفته طی چندین سال متوالی در زمینه تولید آبزیان پرورشی می‌تواند تولید موفقی داشته باشد.

وی با اشاره به رتبه نخست کشوری در زمینه تولید آبزیان، تصریح کرد: آبزیان پرورشی شامل ماهیان گرم آبی،سردآبی و خاویاری است که بر اساس برنامه ششم توسعه شیلات مازندران 81 هزار و 771 تن انواع آبزیان پرورشی را تولید می‌کند.

مدیرکل شیلات مازندران افزود: از این میزان تولید، حدود 56 هزار تن مربوط به ماهیان گرم آبی، حدود 21 هزار تن ماهیان سردآبی، حدود هزار و 240 تن ماهیان خاویاری پرورشی و نیز سه هزار و 500 تن ماهی قزل آلا در قفس‌های دریایی است که پس از تولید به بازار عرضه می‌شود.

رستمی تصریح کرد: شیلات شهرستان‌های ساری، بابل و جویبار در بخش ماهیان گرم آبی و شیلات شهرستان‌های آمل، تنکابن و نوشهر در بخش ماهیان سردآبی، بیشترین سهم تولید را در سال جاری دارند.

وی گفت: شهرستان عباس آباد نیز در بخش پرورش ماهی در قفس و جویبار در بخش ماهیان خاویاری جایگاه بالاتری در تولید آبزیان پرورشی دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج