سرپرست شهرداری بابل بیان داشت: کاهش بار ترافیکی معابر داخلی شهر یکی از اولویت‌های شهرداری بابل است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجر خداداد اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات کالبدی در شهر بابل اختلاف سطح و فرسودگی پیاده‌روها است که مشکلاتی برای تردد عابران پیاده به‌ویژه سالمندان و معلولان و روشن‌دلان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه پیاده‌روهای ناهمگون و فرسوده جدای از چهره نامناسب شهر خطراتی برای شهروندان به‌دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: در این زمینه شهرداری بابل اجرای پیاده‌رو خیابان شریعتی از پارک شادی به سمت میدان حمزه کلا (جمهوری) که حدود 3هزار مترمربع است را در دستور کار خود دارد.

سرپرست شهرداری بابل ادامه داد: شکستگی‌ها و کنده‌کاری‌های متعدد در خیابان شریعتی علاوه بر آسیب رساندن به عابران پیاده چهره زشتی نیز به شهر داده بود که عملیات بهسازی آن توسط شهرداری بابل در حال اجرا است.

خداداد با تأکید بر اینکه شهرداری بابل تمام تلاش خود را برای استفاده از مصالح استاندارد در اجرای هم‌سطح‌سازی پیاده‌روها به‌کار خواهد برد، خاطرنشان کرد: در نظر گرفتن شرایط جسمی سالمندان و معلولان و ایجاد خط نابینایان و سامان‌دهی ورودی کوچه‌ها هنگام طراحی و احداث همسان‌سازی پیاده‌روها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه کاهش بار ترافیکی معابر داخلی شهر یکی از اولویت‌های شهرداری بابل است، اظهار کرد: معضل ترافیک یکی از مسائل اصلی شهرها  به‌شمار می‌رود که شهرداری‌ها تلاش دارند تا با گرفتن راه‌حل‌هایی در زمینه کاهش حجم ترافیک، آسایش روحی و روانی شهروندان را که درگیر این معضل هستند را فراهم کنند.

سرپرست شهرداری بابل افزود: این مهم با هدف تأمین مسیر ارتباطی از پل موزیرج تا چهارراه امیرکبیرآغاز شده که در بهسازی معابر و نیز تسهیل روان‌سازی ترافیک کمربندی غربی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند و از بار ترافیکی این بخش از شهر بکاهد.

خداداد در پایان گفت: شهرداری بابل نیز با توجه به اهمیت این موضوع، تلاش دارد طرح‌هایی که در این زمینه کمک‌کننده هستند را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج