استاندار مازندران از شناسایی 130 طرح برای واگذاری به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ربیع فلاح جلودار در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اینکه ۳۶۴ طرح قابل واگذاری تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در استان شناسایی که ۲۳۴ پروژه از این تعداد به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: ۱۳۰ طرح برای واگذاری به بخش خصوصی در سال ۹۶ انتخاب شد.

وی با تاکید بر اینکه طرح‌های قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی احصا شود، افزود: موانع و مشکلات پیش روی دستگاه‌های اجرایی نیز در این راستا باید مشخص شود.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه آسیب‌ها و مشکلات پیش روی تحقق برنامه اشتغال در سال ۹۶ مشخص و در اجرای برنامه لحاظ شود، گفت: فرمانداران برای رصد مسائل اشتغال و نظارت بر ایفای وظایف دستگاه‌های اجرایی در این راستا مجدانه به میدان بیایند.

فلاح با اشاره به اختصاص بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مازندران برای ایجاد اشتغال و تقویت تولید در سال ۹۶، افزود: مجموعه اعتبارات اشتغال استان باید با راهبری درست و به صورت هدفمند در راستای تحقق برنامه‌های دولت در این خصوص صرف شود.

وی با اشاره به این که در برنامه‌های اشتغال سال ۹۶ کشور، ایجاد ۱۰۰ هزار شغل از محل کسب و کار it و ict پیش بینی شده است، گفت: با توجه به برخورداری مازندران از زیرساخت‌های it و ict، ۵ هزار شغل از این تعداد سهم استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج