سالن تندرستی دانشگاه مازندران به عنوان نخستین مرکز سنجش و پایش سلامت ورزشی استان در بابلسر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس دانشگاه مازندران در مراسم بهره برداری از این سالن گفت : این مرکز با زیربنای 550 متر مربع و با اعتبار هشت میلیارد ریال به مدت یک سال احداث شده است .

دکتر سید خلاق میرنیا افزود: در آینده ای نزدیک برای این مرکز دو استاد اختصاصی تنها برای تحقیقات و انجام فعالیت های پژوهشی جذب خواهد شد.

وی گفت : با توجه به اینکه استان مازندران از استان های ورزش خیز به شمار می آید ، ضرورت داشت تا با ایجاد مرکز پایش ، سلامت و اختلالات موجود در ورزشکاران مورد بررسی قرار گیرد.

او افزود : ورزشکاران می توانند با مراجعه به این مرکز از میزان آمادگی و یا مشکلات جسمی و عضلانی خود مطلع شوند و برای رفع آن اقدام کنند.

میرنیا گفت : برخی از شهروندان مازندرانی به طور جدی علاقه مند هستند که تمام فرزندان آنان کشتی گیر شوند ولی متاسفانه این نگاه شاید برای جوانانی که ظرفیت کشتی گیری ندارند ، صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

وی توضیح داد : به همین خاطر برای بررسی تبعات چنین نگاهی شهرستان جویبار به صورت پایلوت انتخاب شد تا در آنجا تنها به افرادی که سیستم بدنی آنان برای کشتی مناسب است ، اجازه ادامه فعالیت در رشته کشتی داده شود و در غیر این صورت به خانواده های آنان از لحاظ علمی و تحقیقاتی اطلاع رسانی شود که برای فرزندشان رشته ورزشی مناسب دیگری را انتخاب کنند و حتی رشته ورزشی مناسب هم معرفی می شود.

رئیس دانشگاه مازندران گفت: امروزه دانشجویان باید بیاموزند که با تحقیق و پژوهشی باید کارها را انجام دهند و دوره اینکه تنها دانشجو بخواهد به کلاس درس اکتفا کند، گذشته است و این مرکز یا سالن تندرستی در این زمینه هم برای دانشگاه و دانشجویان مفید است.

سرمایه گذاری 400 میلیارد ریالی در دانشگاه مازندران

میرنیا همچنین گفت که در 22 ماه گذشته بیش از 400 میلیارد ریال در طرح های عمرانی دانشگاه مازندران هزینه شده است که برخی به مرحله بهره برداری رسیده است و تعدادی از این طرح ها نیز در آستانه افتتاح قرار دارد.

وی افزود : همه ما باید بیاموزیم که به بهانه نبود پول نباید کارها را تعطیل کنیم بلکه با جسارت و ریسک پذیری و شیوه انقلابی باید طرح ها را به پیش ببریم.

رئیس دانشگاه مازندران اظهار داشت: متاسفانه دانشگاه مازندران از یک عقب ماندگی تاریخی در رنج بوده است و در تلاشیم با اجرای طرح های مختلف این عقب ماندگی را جبران کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج