قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران گفت:در هفته دولت 34 واحد مسکن مددجویی افتتاح می‌شود که این واحدهای مسکونی با هزینه‌ای به ارزش 510 میلیون تومان کمک کمیته امداد ساخته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر اسکندری اظهار کرد: به‌مناسبت هفته دولت کمیته امداد استان مازندران اقدام به پرداخت خدمات ازدواج به 300 نفر از مددجویان و کمک‌هزینه خدمات ازدواج به ارزش 821 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کرده است.

وی در مورد برنامه‌های این نهاد به‌مناسبت هفته دولت بیان کرد: در بخش‌های خودکفایی، حمایت و عمرانی نیز شاهد اقداماتی هستیم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران اضافه کرد: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج، زمینه فراهم شدن بستر ازدواج برای فرزندان مددجویان و کمک به آنها برای آغاز زندگی مشترک را فراهم می‌کند که از اهداف ارائه تسهیلات ازدواج به جوانان محسوب می‌شود.

اسکندری با اعلام اینکه دستگیری از نیازمندان و تلاش برای رفع مشکلات  آنها مهم‌ترین رویکرد این نهاد است، افزود: همچنین کمک به امر ازدواج فرزندان خانواده‌های مددجو یکی از خدمات این نهاد مقدس است که تلاش می‌شود تا  با حمایت خیّران و نیکوکاران، ازدواج آسان برای مددجویان انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی کمیته امداد توانمند سازی اقتصادی خانواده های تحت حمایت است، گفت:  76طرح اشتغال به مددجویان تحت حمایت واگذار شده که برای واگذاری این طرح‌ها یک میلیارد و 357میلیون و 700هزار تومان  هزینه شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال برای مددجویان در 15 شهرستان افتتاح می‌شود، اضافه کرد: بیشترین طرح‌ها به‌ترتیب در شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر و ساری خواهد بود.

اسکندری، طرح‌های اشتغال در هفته دولت را شامل کشاورزی، دامپروری و خدماتی دانست و یادآور شد: این نهاد برای رسیدگی به امور نیازمندان و توانمندسازی آنان تلاش می‌کند.

وی تصریح کرد: در هفته دولت 34 واحد مسکن مددجویی افتتاح می‌شود که این واحدهای مسکونی با هزینه‌ای به ارزش 510 میلیون تومان کمک کمیته امداد ساخته شده‌اند.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران ادامه داد: همچنین بیشترین افتتاح مسکن در شهرستان‌های ساری  و نوشهر هرکدام با 6 واحد و بابل چهار  واحد مسکن در هفته دولت انجام می‌شود.

اسکندری با اعلام اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال به ارزش 2 میلیارد تومان از طریق صندوق امداد ولایت انجام می‌شود، اظهار کرد: این تسهیلات به مناسبت هفته دولت به مددجویان اعطا می‌شود.

وی یادآور شد: برگزاری کارگاه کوهستان در مناطق محروم، برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی با هدف تقویت باورهای دینی برای مددجویان، بازدید از خانواده شهدا و جانبازان و غبارروبی مزار شهیدان، توزیع لوازم بین مددجویان درمناطق محروم، ارائه خدمات به کودکان دچار سوء تغذیه، ارائه ویزیت رایگان به مددجویان از جمله برنامه‌های کمیته امداد در هفته دولت به شمار می‌رود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران در پایان گفت: در حال حاضر 118 هزار و 735نفر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج