معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی مازندران گفت : تاکنون 66 کمپ ترک اعتیاد در این استان ساماندهی شده است .

به گزارش خبرگزاری موج، رقیه رحمانی در سومین روز از هفته دولت و درمراسم افتتاح کمپ ترک اعتباد روستای فولاد کلا قائمشهر ، تعداد کمپ های اعتیاد فعال در مازندران را 88 مورد اعلام کرد.

وی گفت: یکی از معیارها در ساماندهی کمپ های ترک اعتیاد ، حضور نیروهای متخصص در آن است که 22 کمپ باقی مانده هم باید این شرایط را فراهم کنند.

 افتتاح هفتمین کمپ ترک اعتیاد در قائمشهر

معاون بهزیستی مازندران به بهره برداری از هفتمین مرکز ترک اعتیاد یا مرکز اقامتی میان مدت بهبود یافتگان از اعتیاد در قائمشهر اشاره کرد و گفت :هم اکنون 52 مرکز سرپایی درمان اعتیاد در مازندران فعال است .

در مراکز سرپائی درمان اعتیاد ، پس از سم زدائی ، معتادان را با دارو و شربت متادون درمان می کنند .

رحمانی یکی از دستاوردهای دولت یازدهم را تمرکز بر کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: در حال حاضر هفت مرکز کاهش آسیب در مازندران فعالیت دارد و در این مراکز به معتادان تزریقی و افراد پرخطر خدمات ارائه می شود .

معاون بهزیستی مازندران با بیان اینکه هشت تیم سیار هم در این استان در پاتوق ها و حاشیه های پرخطر شهر در حال فعالیت هستند ، افزود : تیم سیار با مراجعه به این مراکز سرنگ هایی را که معتادین تزریق کرده اند ، جمع آوری می کنند و با دادن بسته های بهداشتی به افراد معتاد خواهان آن هستند تا از کارهای پرخطر جلوگیری کنند.

رحمانی یکی از کارهای مهم بهزیستی در حوزه اعتیاد را ارائه آموزش های لازم برای کاهش اعتیاد به موادمخدر برشمرد و گفت : در استان مازندران بیش از 260 تیم اجتماع محور فعالیت دارد که این آموزش ها را ارائه می کنند.

 مراجعه پنج هزار معتاد در سال جاری

معاون بهزیستی مازندران با اعلام این که پارسال حدود 18 هزار نفر برای ترک اعتیاد به بهزیستی مراجعه کردند ، گفت که امسال هم در سه ماه نخست پنج هزار نفر مراجعه داشتند.

مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی اختلال مصرف مواد در قائمشهر با حضور مسئولان شهرستانی و استانی در روستای فولاد کلا به بهره برداری رسیده است .

این مرکز با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال ساخته و تجهیز شد و ظرفیت پذیرش 20 معتاد را در هر دوره دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج