مدیرعامل جمعت هلال‌احمر مازندران گفت: اپلیکیشن نجات توسط هلال احمر مازندان در استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی اکبری در نشست خبری و آئین رونمایی از  اپلیکیشن نجات، اظهار کرد: روزانه یک‌هزار و 200 نفر روزانه در دریا نجات پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اپلیکیشن نجات زیر ثانیه پیام را دریافت می‌کنند، اضافه کرد: مردم می‌توانند به‌عنوان شهروند  امدادگر صحنه حادثه را اطلاع دادند که ارائه شماره ضروری است.

مدیرعامل جمعت هلال‌احمر مازندران با اعلام اینکه توجه به شرکت‌های دانش بنیان از کارهای دولت بود در استان مازندران این کار انجام شده است، تصریح کرد: این نرم‌افزار تحت وب و تخصصی است و حادثه دیده به‌راحتی مدیریت می‌شود.

اکبری با اشاره به اینکه درباره امنیت هم مشکلی در این بخش دیده نمی‌شود، اضافه کرد: درباره کمک‌های خارج از مازندران به مرکز امدادی آن شهرستان معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه سه اپراتور به‌صورت ۲۴ ساعته رصد  این اپلیکیشن و ارائه خدمات را بر عهده دارند، اظهار کرد: قابلیت گزارش‌گیری نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران درباره نحوه کار نرم‌افزار، تصریح کرد: پس از درخواست کمک، پیام دریافت و نیروهای امداد امداد با شناسایی نقشه و منطقه اعزام می‌شوند.

این مسؤول اضافه کرد: اگر درخواست کمک از طریق پیامک یا اینترنت نبوده اتوماتیک پیام را دریافت و به ۱۱۲ اطلاع رسانی شده و از طریق دیتا ارتباط برقرار می‌شود و به نزدیک‌ترین مرکز امداد اعلام می‌شود.

اکبری یادآور شد: قابلیت این نرم‌افزار از طریق GPS درخواست را دریافت و یا با سیگنال‌های دکل مخابراتی فعال می‌شود و سامانه مرکز کنترل ۱۱۲ اقدامات امدادی را انجام می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج