مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستایی و عشایری استان مازندران گفت: در حال حاضر 79 کارگزاری بیمه اجتماعی روستایی و عشایری در استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد ابراهیمی اظهار داشت: صندوق تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر انجام داده است و ضرورت دارد در این بخش روستاییان و عشایر با اعتماد بیشتر تلاش کنند تا زمینه برای حرکت توسعه‌ای در این زمینه فراهم شود.

وی افزود: استان مازندران دارای 461 هزار نفر جامعه هدف بیمه روستاییان و عشایر است که تاکنون 72 هزارنفر بیمه شدند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت: از اردیبهشت ماه سال 96 تطبیق و تجمیع کارگزاری را در دستور کار قرار دادیم و کارگزاران استان در مراکز بخش‌ها و دهستان‌ها مستقر شدند و از 242 کارگزاری در این تجمیع به 79 کارگزاری رسیده است.

این مسؤول ادامه داد: در کنار 79 کارگزاری، به تعداد 66 کارگزاری مجوز خصوصی دادیم که با بررسی‌های در شهرستان‌ها اضافه می‌شوند و در مجموع به 165 کارگزاری می‌رسند.

ابراهیمی گفت: تمام کشاورزان شاغل در بخش کشاورزی، روستائیان و عشایر، شاغلان فصلی، زنان خانه‌دار روستایی و عشایری، ساکنان و رانندگان حمل بار و مسافر بین‌شهری شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند عضو این صندوق شده و از مزایای بیمه اجتماعی شامل بازنشستگی، کارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان، نقل و انتقال بیمه‌ای برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با اشاره به حق بیمه 15 درصدی برای عضویت در صندوق گفت : دولت در پرداخت حق بیمه به مشمولین عضویت در صندوق، یارانه 10 درصدی پرداخت می‌کند و افراد بیمه شده تنها 5 درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند.

این مسؤول ادامه داد: تشکیل ستاد توسعه در شهرستان‌های مختلف استان مازندران در دست انجام است و امیدواریم این فرآیند شکل مطلوب‌تری به خود گرفته و زمینه لازم برای بیمه اجتماعی روستاییان فراهم آید.

ابراهیمی، حق بیمه یک‌ساله برای کلیه مشمولین صندوق در سال 96 را از 210 هزار تومان تا 480 هزار تومان عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج