مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی، روستایی و عشایری استان مازندران گفت: در حال حاضر 79 کارگزاری بیمه اجتماعی روستایی و عشایری در استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد ابراهیمی اظهار داشت: صندوق تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر انجام داده است و ضرورت دارد در این بخش روستاییان و عشایر با اعتماد بیشتر تلاش کنند تا زمینه برای حرکت توسعه‌ای در این زمینه فراهم شود.

وی افزود: استان مازندران دارای 461 هزار نفر جامعه هدف بیمه روستاییان و عشایر است که تاکنون 72 هزارنفر بیمه شدند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران گفت: از اردیبهشت ماه سال 96 تطبیق و تجمیع کارگزاری را در دستور کار قرار دادیم و کارگزاران استان در مراکز بخش‌ها و دهستان‌ها مستقر شدند و از 242 کارگزاری در این تجمیع به 79 کارگزاری رسیده است.

این مسؤول ادامه داد: در کنار 79 کارگزاری، به تعداد 66 کارگزاری مجوز خصوصی دادیم که با بررسی‌های در شهرستان‌ها اضافه می‌شوند و در مجموع به 165 کارگزاری می‌رسند.

ابراهیمی گفت: تمام کشاورزان شاغل در بخش کشاورزی، روستائیان و عشایر، شاغلان فصلی، زنان خانه‌دار روستایی و عشایری، ساکنان و رانندگان حمل بار و مسافر بین‌شهری شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند عضو این صندوق شده و از مزایای بیمه اجتماعی شامل بازنشستگی، کارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان، نقل و انتقال بیمه‌ای برخوردار شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با اشاره به حق بیمه 15 درصدی برای عضویت در صندوق گفت : دولت در پرداخت حق بیمه به مشمولین عضویت در صندوق، یارانه 10 درصدی پرداخت می‌کند و افراد بیمه شده تنها 5 درصد حق بیمه پرداخت می‌کنند.

این مسؤول ادامه داد: تشکیل ستاد توسعه در شهرستان‌های مختلف استان مازندران در دست انجام است و امیدواریم این فرآیند شکل مطلوب‌تری به خود گرفته و زمینه لازم برای بیمه اجتماعی روستاییان فراهم آید.

ابراهیمی، حق بیمه یک‌ساله برای کلیه مشمولین صندوق در سال 96 را از 210 هزار تومان تا 480 هزار تومان عنوان کرد.