سیدحمید حسینی اظهار داشت: در حال حاضر امکان انتقال نفت خام تا 500 هزار شبکه از حوزه دریای خزر وجود دارد و در سنوات گذشته این عملیات به خوبی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات شمال کشور بیان کرد: نگهداری و ایمن‌سازی مسیر در حوزه‌های مختلف از سخت‌ترین و سنگین‌ترین  اقداماتی است که در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه این خطوط از سال 53 به بعد در مسیر عملیات قرار گرفت،گفت: سال‌های زیادی است که خطوط منطقه در مسیر عملیات بوده و تا به امروز شرایط پایداری را دارد.

حسینی در ارتباط با سواپ نفتی بیان کرد: در حال حاضر امکان انتقال نفت خام تا 500 هزار شبکه از حوزه دریای خزر وجود دارد و در سنوات گذشته این عملیات به خوبی انجام شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر به لحاظ عملیاتی آمادگی برای انتقال نفت در این مجموعه وجود دارد.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات شمال کشور درباره اقدامات ایمن‌سازی در این واحد، بیان کرد: اقدامات هوشمند ایمنی در خطوط لوله انجام شده و در شرایط مناسب ایمن‌سازی قرار داریم.

حسینی با اشاره به گسترش مناطق شهری و روستایی در استان‌ مازندران انتظار است که مردم به خطوط لوله نزدیک نشده و به مسائل ایمنی توجه کنند تا انتقال و جابه‌جایی به دور از خطر و هر گونه حادثه از جمله زیست‌محیطی در سطح استان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ایمن‌سازی خطوط یکی از دغدغه‌های جدی ما است و با توجه به اینکه هزینه زیادی به شرکت تحمیل می‌شود اما به صورت جدی در برنامه کاری ما قرار دارد و اعتقاد به ایمن‌سازی داریم.

حسینی با اعلام اینکه حدود 14 میلیارد تومان برای نصب،اجرا و تسهیل اراضی اختصاص داده شد، افزود: درصد بالای از تسهیل در خرید اراضی انجام شده است و بنا داریم تا قبل از وصول بارندگی عملیات را انجام دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج