نماینده ولی فقیه در مازندران بیان داشت:بسیاری از مدیران انگیزه‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان اظهار کرد: برای پیشرفت امور در کشور نیاز داریم که زندگی همه ائمه اطهار را الگوی خود قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه شرط اولیه هر کاری صحت و سلامت است، تصریح کرد: با داشتن سلامت جسم و جان و استفاده از فکر می‌توان نسبت به ترویج فرهنگ اسلام اقدام کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: فرد مسلمان باید به فکر غنا و بی‎نیازی باشد و به فکر دانایی باشند و از مسیر درست و صحیح نسبت به ترویج فرهنگ دینی و با استفاده از شیوه‌های علمی اقدام کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه غیر از این امور برای قرار گرفتن در راه خدا نیاز است که لیاقت هم در انسان وجود داشته باشد، افزود: برخی از افراد با وجود توانمندی مالی و فرهنگی لیاقت کمک به رفع مشکلات محرومان پیدا نمی‌کنند.

طبرسی در ادامه با اشاره به گسترش فضای مجازی و نقشه‌های شومی که دشمنان اسلام برای جدا کردن دین اسلام از جوانان کشیدند، گفت: پس از اقدامات فرهنگی و عملیاتی برای دور نگاه داشتن از معضلات فرهنگی دشمنان باید به خداوند و ائمه اطهار توسل بجوییم تا جوانان ما داری حیا و عفت باشد.

وی اضافه کرد: تنها ترس از جهنم انسان را از گناه بازنمی‌دارد، از دست دادن حیا و عفت باعث بروز مشکلات جدی برای جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: وضعیت بی‌حیایی در جامعه نگران‌کننده است، دولت‌مردان برای بی‌‌حجابی و بدحجابی کنار دریا و خیابان‌ها باید فکر کنند، این موضوعات جزء گرفتاری و آسیب‌های جدی ما است.

این مسؤول اضافه کرد: برای رفع این مشکل اقدام عملی نیاز است و در کنار آن به شیوه پیامبر دست به دعا بزنیم و باید تلاش کنیم که جامعه اسلامی و دینی داشته باشیم.

طبرسی در ادامه با اشاره به مشخص شدن ریاست مجمع تشخیص مصلحت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: این مجمع بازوی مشورت ایشان است و هر چه این بازو قوی‌تر و محکم‌تر باشد در زمان اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان کمک کار نظام است.

وی با اعلام اینکه تحریم تنها حربه آمریکا در برابر ملت‌های آزاده جهان است، گفت: در درون آمریکا به این نتیجه رسیدند که توان مقابله با قدرت‌های جهانی ندارد.

امام جمعه ساری اضافه کرد: عقلای آمریکا مراقب باشند که ترامپ به دلیل نداشتن عقل سلیم ممکن است جهان را با مخاطره مواجه کند،ن ه تنها مشکل در جهان بلکه این کشور را هم با چالش جدی مواجه می‌کند، جنگ داخلی در آمریکا به دلیل اقدامات نژادپرستانه شروع شده است، ترامپ نیاز به کنترل کننده دارد که بدون حساب و کتاب حرف نزد، دیگران برای ترامپ ارزشی قائل نیست.

این مسؤول یادآور شد: مردم ایران از تحریم چندین ساله آمریکا عبور کردند ولی باید توجه داشته باشیم که دشمن را به خوبی بشناسیم، دشمنی این کشور با ما دیرینه است، آنها با اصول انقلابی و اسلامی ما مشکل دارند.

طبرسی اضافه کرد: با لطف خداوند و با اقدامات امام راحل ریشه آمریکایی‌ها و ایادی آنها در این کشور از بین رفت.

وی یادآور شد: جنس دولتمردان این کشور دچار مشکل است، ما باید امام‌گونه با آمریکا برخورد کنیم و این روش در حال حاضر باید در کشور پیگیری شود، آمریکا با ایران به هیچ وجه کنار نمی‌آید به این دلیل که در فکر سقوط نظام اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: در برابر آمریکا باید مقابله به مثل کرد، مجلس اقداماتی را در دستور کار دارد، این موضوع لازم است ولی کافی نیست، نباید از دشمن هراس داشت این دستور اسلام است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اسلام با تحریم‌های بیگانه نیست، این تحریم‌ها در دوران پیامبر(ص) بود، با استقامت و پایداری این تحریم‌ها هم از بین می‌رود، مجلس باید قوی‌تر و نیرومندتر در برابر سنا بایستد و به آنها ثابت شود که مردم طرفدار نظام بوده و در برابر آنها به خوبی ایستادگی می‌کنند.

طبرسی گفت: توان موشکی و دفاعی ما باید تقویت شود و از هیچ فردی در این ارتباط مذاکره نمی‌کنیم، موشک‌های ما قابل مذاکره نیست، برای موجودیت خویش در برابر دنیای وحشی توان موشکی ما توسط نیروهای مسلح تقویت شود و برای این موضوع بودجه نظامی ما تقویت شود و هیچ فردی حق ندارد که ما را از حق مسلم ما همان داشتن توان نظامی مناسب است دور کند.

وی با اشاره به شهادت ناجوان‌مردانه شهید حججی توسط ایادی کفر، بیان کرد: این جنایت باعث تنفر ملت‌ها و برخی از کشورها شد، در داخل کشور وحدت و انسجام جدی نسبت به نحوه شهادت این شهید ایجاد شد.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه مردم با استقبال از خانواده این شهید در مشهد پیام دادند که راه این مرد بزرگ ادامه دارد، افزود: مردم با حضور خود خواستار انتقام جدی از عاملان این جنایت شدند و باید سر موضع انقلابی خود بایستیم.

این مسؤول با اعلام اینکه اعتیاد، طلاق، بیکاری و ولنگاری جامعه ما را فلج کرده است، گفت: در دولت دوازدهم باید تحول انجام شود که این مشکلات رفع شود.

طبرسی خاطرنشان کرد: باید وزرای انقلابی در مسند کار قرار گیرند، در استان‌ها هم مدیران جهادی و انقلابی پای کار حضور پیدا کنند، دولت از مدیران بازنشسته برای مدیریت استان‌ها استفاده نکند.

وی ادامه داد: در استان‌ها باید افرادی حضور داشته باشند که اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند، در حال حاضر بسیاری از مدیران انگیزه‌ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی نداشته و تنها برای اجرای این طرح شعار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: ثمره دولت دوازدهم که تجربه کاری چهار ساله را دارد باید مردم بچشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج