رضا پور قلی بیان داشت: نمازجمعه و دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از اهداف دارای اشتراک‌های زیادی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، مسوول ستاد برگزاری نمازجمعه بابل در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی ستاد برگزاری نمازجمعه بابل با همایون موتمنی، رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با اشاره به تغییرات صورت گرفته در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی کشور، اظهار کرد: قرار گرفتن دکتر ولایتی به عنوان ریاست هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی و مسؤولیت آقای دکتر رهبر به عنوان مدیر این نهاد در سطح کشور، سبب امید در مجموعه نیروهای انقلابی برای تحولات مثبت و رو به جلو برای این مجموعه بزرگ علمی و فرهنگی در کشور شده است.

وی با بیان اینکه امروز شخصی فرهیخته علمی با سوابق فرهنگی در راس مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل قرار گرفته است، افزود: این انتصاب با توجه به اینکه در راس این مجموعه در شهرستان بابل نیرویی علمی و جوان با قدرت معنوی بالا است، می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های علمی و فرهنگی برای شهرستان بابل در پی داشته باشد.

مسوول ستاد برگزاری نمازجمعه بابل هدف نهادها و موسسات بر آمده از انقلاب را در حقیقت در یک مسیر بیان و تصریح کرد: نمازجمعه و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از اهداف دارای اشتراک‌های زیادی هستند و هدف نهایی آن‌ها خدمت بیشتر به نظام اسلامی در جهت پیشبرد اهداف آن در زمینه‌های مختلف است.

 پورقلی خواستار افزایش سطح ارتباطات میان ستاد نمازجمعه و دانشگاه آزاد اسلامی شد و خاطرنشان کرد: محیط نمازجمعه یک فضایی معنوی در جهت سازندگی روحی و ارتقای سطح بینش و آگاهی‌ها برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان است.

این مسوول ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه آزاد را در کنار رشد علمی آن یکی از خواسته‌های جامعه بیان کرد و یادآور شد: ستاد نمازجمعه دارای ظرفیت‌های فرهنگی بالایی در زمینه‌های همکاری با مجموعه‌های علمی و دانشگاهی است و امیدواریم با شناسایی زمینه‌های همکاری شاهد ارتقای ارتباطات میان دو این نهاد مهم باشیم.

سید حسن سعادتمند از فعالان سیاسی و فرهنگی شهرستان بابل نیز با تبریک این انتصاب، گفت: جوان‌ها سرمایه‌های مهم این کشور هستند و امیدواریم با تحولات صورت گرفته این قشر مهم به سوی اهداف متعالی نظام و ظهور بالفعل واژه اسلامی در این دانشگاه منجر شود.

وی افزود: دانشگاه یک خانه بزرگ علم و تربیت برای نسل جوان ما است و هر یک از اساتید، مدیران و کارکنان این مجموعه نقشی موثر و به سزا در شکل گیری شخصیت دانشجویان ما دارند.

رئیس دانشگاه اسلامی واحد بابل نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد نمازجمعه بابل، گفت: نگاه رئیس هیأت امنا و ریاست این دانشگاه در دوره جدید دست‌یابی به دانشگاهی ایده‌آل در تراز انقلاب اسلامی است و برای آن برنامه‌ای 10 ساله معین شده است.

همایون موتمنی افزود: توفیقات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علمی در کنار حوزه‌های فرهنگی نیز باید متناسب سازی خواهد شد تا از همه ظرفیت‌ها و نظرات فرهیختگان و فعالان این حوزه بهره‌گیری شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل ایجاد جاذبه‌های فرهنگی را سرعت بخش دست یابی به نقطه آرمانی در حوزه فرهنگ دینی در این دانشگاه بیان و تصریح کرد: با شناخت نسبی از ظرفیت فرهنگی نمازجمعه، امیدوارم که از پتانسیل و ظرفیت علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد برای همکاری با نهاد مهم ستاد نمازجمعه بهره گیری شود.

موتمنی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و ارتقای سطح ارتباطات افراد، خاطرنشان کرد: بازنگری در رویه‌ها و تغییر در باورها در دانشگاه آزاد گامی مهم برای دستیابی به دانشگاهی براساس منشور تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری است و این مهم از سوی رئیس این دانشگاه در کشور مورد پیگیری جدی قرار گرفت.

این مسوول با بیان گوشه‌ای از ظرفیت مغفول مانده در دانشگاه آزاد اسلامی، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ ظرفیت ویژه خود می‌تواند نقش آفرین در حل بسیاری از مشکلات و کاستی‌ها به ویژه در شهرستان بابل باشد و امیدواریم سطح ارتباطات این دانشگاه با بیرون منجر به توفیقات در این زمینه شود.

وی گفت: ظرفیت بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان مورد توجه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی بابل است و امیدواریم اردوهای فرهنگی در بخش اساتید و کارکنان زمینه موثری را برای ارتقای سطح فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج