اجرای طرح دیواره حفاظتی در رودخانه هچیرود و به دنبال آن تخریب آن توسط اداره راه و شهرسازی به دلیل غیراصولی بودن بنا و عدم رعایت حریم رودخانه توسط شهردار هچیرود تکذیب شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، با صرف اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیون تومان، راه عمومی و دیواره حفاطتی در حاشیه شرقی رودخانه کم آب وسیلابی هچیرود، در مجاورت ساختمان جدید و استیجاری شهرداری این شهر توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان چالوس احداث شد اما به بهانه بنای غیراصولی، عدم رعایت حریم رودخانه کم آب هچیرود توسط امور آب تخریب و از حیث انتفاع ساقط شده است.

شهردار هچیرود در پی انتشار خبری مبنی بر ساخت‌وساز غیرمجاز و اتلاف بیت‌المال توسط شهرداری هچیرود در شبکه‌های اجتماعی طی روزهای اخیر با تکذیب و بی‌پایه بودن این خبر، اظهار کرد: برای اجرای کامل این طرح،به‌صورت کارشناسی شده مبلغ ۴۰۰میلیون تومان اعتبار توسط اداره راه و شهرسازی در نظر گرفته شده و آنچه که طبق قانون مربوط به شهرداری بوده به‌طور اصولی رعایت شده است.

محمد کیا بیان کرد: پس از طی مراحل قانونی، توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان چالوس  بخشی از آن به مرحله اجرا در آمده و مقرر بود پس از تکمیل برای استفاده عموم شهروندان، مسافران و گردشگران در اختیار شهرداری هچیرود به عنوان بهره‌بردار قرار گیرد.

وی ادامه داد: شهرداری در ساخت‌وساز و احداث آن هیچ‌گونه دخالتی نداشته و اعتباری را نیز صرف نکرده است. 

شهردار هچیرود با اشاره به سوابق احداث ساختمان بلندمرتبه در ساحل دریا در مجاورت پل ودر مسیر و مدخل راه ساحلی، اضافه کرد: تاریخ بنای این ساختمان رفیع با کاربری هتل، مربوط به قبل از ارتقاء هچیرود به شهر مستقل و تأسیس شهرداری بوده است.

کیا یادآور شد: در احداث این ساختمان اگر تجاوزی به راه دسترسی ساحل دریا صورت گرفته، مربوط به امور آب چالوس و نوشهر است که راه عموم و در واقع حریم رودخانه هچیرود را برابر اجاره نامه ۱۵ ساله، به سازنده و سرمایه‌گذار این ساختمان واگذار کرده که بخش خصوصی است.

وی به مکاتبات مکرر شهرداری هچیرود با مراجع مربوطه و سازنده این بنای عظیم و چند طبقه مبنی بر تعیین وضعیت آن اشاره کرد و افزود: با تعیین وضعیت بنا از نظر کاربری، رعایت حریم دریا و رودخانه و احتراز از انسداد راه عموم و بازگشایی مدخل ورودی و راه دسترسی شهروندان و گردشگران به ساحل دریا و تکمیل این ساختمان با هدف درآمدزایی برای شهرداری، زیباسازی شهر، استفاده اصولی از این ساختمان، با گرفتن تصمیم درست و اساسی همراه با توافق صحیح با سرمایه‌گذار و صاحب این ساختمان و با تغییر کاربری آن از هتل به آپارتمان و مسکونی و ادامه عملیات ساختمانی این بنای رفیع و ساحلی عوایدی نیز نصیب شهرداری هچیرود شده است.                      

شهردار هچیرود در پایان گفت: با این‌گونه درآمدها است که شهرداری می‌تواند بهتر و گسترده‌تر به انجام خدمات شهری و وظایف ذاتی خود بپردازد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج