رئیس اداره گمرک فریدونکنار گفت: 791 تن کالا به ارزش یک میلیون و ۷۴۲ هزار دلار چهار ماه نخست امسال از گمرک فریدونکنار صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، یوسف ابراهیمی میزان صادرات کالا در چهار ماهه نخست امسال از این گمرک را ۷۹۱ تن به ارزش یک میلیون و ۷۴۲ هزار دلار اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال، از نظر ارزشی ۵۴ درصد و به لحاظ وزنی ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه درآمد‌های وصولی گمرک فریدونکنار در چهار ماه نخست امسال به ۳۹ میلیارد ریال رسیده، افزود: این میزان در مقایسه با درآمد ۱۶ میلیارد ریالی در مدت مشابه پارسال، ۱۴۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس اداره گمرک فریدونکنار گفت: میزان واردات از گمرک فریدونکنار در این مدت ۲۷ هزار و ۵۲۶ تن به ارزش تقریبی ۱۳ میلیون دلار بوده که دارای رشد ۲۵۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال بوده است.

ابراهیمی افزود: میزان ترانزیت خارجی کالا از گمرک فریدونکنار در چهار ماهه نخست سال ۹۶ به میزان ۱۱ هزار و ۶۸۱ تن به ارزش ۱۳ میلیون و ۶۸۳ هزار دلار بود.

وی گفت: ترخیص کالای وارداتی در کمتر از ۷۲ ساعت، ترخیص کالای صادراتی در کمتر از یک‎ساعت و به حداقل رسیدن تخلف و جعل اسناد و تسهیل تجارت قانونی از جمله دستاورد‌های الکترونیکی شدن گمرک فریدونکنار است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج