معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اظهار داشت: نرخ طلاق در مازندران به 2.2 درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا یونسی رستمی، در جلسه کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی استان به تشریح روند آمار طلاق در 40 سال اخیر پرداخت و با اشاره به این که از سال 57 تا سال 69 میزان عمومی طلاق (نرخ) با نوسانات بسیار اندک تقریبا ثابت مانده است، عنوان کرد: در سال 1357 به ازای ده هزار نفر جمعیت استان 6 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می رسید .

معاون استاندار با اشاره به این که در سال 1369به ازای ده هزار نفر جمعیت استان 6 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می رسید، گفت: در سال 1370 به ازای ده هزار نفر جمعیت استان 6 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می رسید این امر بعد از طی یک دوره 10ساله در سال 1380به ازای ده هزار نفرجمعیت استان10 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می رسید، در نتیجه طی سال 70تا 80 طی دوره ده ساله به ازای هر ده هزار نفر جمعیت4 واقعه طلاق در مازندران بیشتر ثبت شد.

یونسی با بیان این که در دوره 10 ساله از 81 لغایت 91 با بالاترین میزان رشد طلاق از زمان انقلاب تا کنون روبرو بوده ایم، زیرا در سال 1381 به ازای هر ده هزار نفر جمعیت استان10 واقعه طلاق در مازندران به ثبت می رسید، افزود: در سال 1391در استان مازندران به ازای ده هزار نفر جمعیت 22 واقعه طلاق به ثبت می رسید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به این که نتیجتا در سال 1392 با بررسی های انجام شده در خصوص آسیب های اجتماعی، رشد طلاق به عنوان یک مسئله اجتماعی مطرح شد، اظهار داشت: در پی آن با تبیین سیاست های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و ابلاغ برنامه های دولت تدبیر و امید، پیرامون پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کنترل وکاهش طلاق، دستور به بررسی های دقیق تر صادر شد و از آن پس به صورت جدی آسیب های اجتماعی از جمله طلاق در راس اقدامات قرار گرفت و دولت یازدهم شجاعانه و پذیرش واقع بینانانه حقایق اجتماعی، وارد این عرصه شد.

وی با بیان این که در این راستا استان مازندران در جهت کنترل و رفع این آسیب اجتماعی با تشکیل کارگروه تخصصی، متشکل از صاحب نظران مسائل اجتماعی، نخبگان، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی و فرهنگی نسبت به شناسایی و در پی آن ارایه راهکارهای لازم ارایه شد، ابراز داشت: با اقدامات انجام شده در راستای کنترل وکاهش طلاق از سال 1394 از رشد نرخ طلاق ثبت شده کاسته شده است به طوری که در سال 1395 به ازای هر ده هزار نفر جمعیت به ثبت 25واقعه طلاق انجامیده است.

یونسی ادامه داد: طی سال 1392 تا 1395 به ازای هر ده هزار نفر جمعیت رشد ثبت طلاق تنها یک واقعه بوده است.یعنی از 24واقعه به 25واقعه کنترل شده است.

معاون استاندار با بیان این که می توان نتیجه گرفت که از دهه 81تا 91 با روند صعودی طلاق به دلایل مختلف روبرو بوده ایم که با توجه و شناخت این آسیب و ایجاد حساسیت از سال 92 و در سایه برنامه ریزی جامع و تلاش همه دست اندرکاران جلوی رشد طلاق گرفته شد و آمار طلاق به سوی کاهش نسبی رفت و تقریبا به ثبات نسبی در سال 95 رسیده است .

معاون استاندار، با اشاره به این که در 4 ماهه سال 96 در استان مازندران نرخ طلاق به 2.2 درصد رسیده است، تصریح نمود: در 4 ماهه نخست سال 94، 2548، در 4 ماهه سال 95، 2501 و در 4 ماهه سال 96 بالغ بر 2404 واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج