رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور اظهار کرد: یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن ترویج فرهنگ عاشورا و شهادت است، اگر این مهم صورت نپذیرد تهاجم فرهنگی ریشه خانمان همه ملت ایران را از بین می برد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در یازدهمین یادواره شهدای روستای کلیا از توابع بخش یانه‌سر شهرستان بهشهر، برگزاری یادواره شهدا در شهر و روستا را نوعی عشق دانست و اظهار کرد: شهدا در براق عشق نشسته و با کنار زدن حجاب‌ها به معراج رفتند.

وی با بیان اینکه عشق به شهادت را نمی‌توان با عقل و محاسبات ریاضی تحلیل کرد، افزود: گام نهادن در این را به تعبیر عرفانی حافظ نوعی جنون است نه دیوانگی، نوعی عشق به وصال یار و رهایی از همه وابستگی های مادی و دنیایی است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، بیان کرد: اوج بندگی ستایش خداوند تنها برای اینکه لایق پرستیدن است نه برای ترس از آتش جهنم است.

این مسؤول گفت: شهدا با این تفکر که می‌رویم تا ننگ ذلت از چهره یک ملت پاک شود و مردم در بند بردگی آمریکا و استکبار قرار نگیرند پای به عرصه میدان گذاشتند و این تفکر قابل تفسیر نیست.

وی با اشاره به اینکه ما جزو خاکیانیم و شهدا عرشی هستند، بیان کرد: قرارگرفتن در این مسیر راه اتصال به خداست و این احساس را باید در حد توان باید به جوانان منتقل کرد چرا که نسل جوان به‌شدت نیازمند آشنایی با این فرهنگ هستند.

تقوی اظهار کرد: یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن ترویج فرهنگ عاشورا و شهادت است، اگر این مهم صورت نپذیرد تهاجم فرهنگی ریشه خانمان همه ملت ایران را از بین می برد.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی ملت ایران را در نبرد با دشمن پیروز کرد، تصریح کرد: عراق تنها دشمن ما در 8 سال دفاع مقدس نبود، تمامی کسانی که در مذاکرات هسته‌ای در مقابل نمایندگان ایران بودند دشمنان ما بودند و ملت ایران با پیروی از اندیشه‌های والای رهبر کبیر انقلاب پوز دشمنان را به خاک مالید و به آنان فهماند که ایران یک ابرقدرت در دنیاست.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه استقلال، آزادی هزینه دارد، افزود: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، پشت سر گذاشتن کودتا، ترور هفده هزار شهید همه و همه هزینه است. ما برای پیروزی انقلاب و دستیابی به استقلال و آزادی هزینه دادیم. شهدا به اندازه یک ملت هستند و این دلاوران هزینه‌های انقلاب بودند و هستند.

وی تاکید کرد: قدرت موشکی و هسته‌ای ایران یک عظمت است و مستکبران نمی‌توانند بدون ایران در منطقه تصمیم‌گیری کنند و طرح‌های استعمارگرانه خود را اعمال کنند.

تقوی ایران را ابرقدرت دنیا دانست و گفت: امروز حزب الله، سپاه، نیروهای انتظامی و مسلح و همچنین هسته‌های علمی یک قدرت بزرگ به حساب می‌آیند که نباید آنها را با اشاره و گوشه زدن تضعیف کرد.

وی با اشاره به اینکه ما از سفره شهدا روزی می‌خوریم، افزود: مسؤولان نباید این مهم را فراموش کنند که پایه‌های صندلی ریاست روی موج خون شهداست و آبادانی، عمران و امنیت امروز از برکات خون شهداست.

این مسؤول در پایان گفت: یکی از ارکان‌های ترویج فرهنگ شهادت برگزاری همین یادواره‌هاست البته این تمام کار نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج