مدیر بیمارستان شهید رجائی بابلسر گفت: سومین دستگاه شتاب دهنده خطی شمال کشور با 3 میلیارد و 900 میلیون تومان در بابلسر به بهره‌برداری می‌رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، موسی رضایی اظهار کرد: ساختمان این سایت با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان در حال احداث است.

وی افزود: سومین دستگاه شتاب دهنده خطی شمال کشور نیز با اعتبار 3 میلیارد و 900 میلیون تومان خریداری و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر بیمارستان شهید رجائی بابلسر تصریح کرد: تا 6 سال قبل این بیمارستان تنها مرکز درمانی تخصصی سرطان در شمال کشور بوده که بیماران استان‌های دیگر را نیز پوشش می‌داد.

رضایی با اشاره به اینکه متصدیان امور درمان کشور برای پیشگیری این بیماری تصمیم به راه‌اندازی بخش غرابلگری در این مرکز کردند، خاطرنشان کرد: تنها دو مرکز غربالگری در شمال کشور آن هم در دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال احداث است که یکی مرکز غربالگری بیمارستان شهید رجائی بابلسر و یکی در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل است.

 این مسؤول میزان اعتبار احداث پروژه مرکز غربالگری شهید رجائی بابلسر را یک میلیارد و 200 میلیون تومان برشمرد و یادآور شد: پروژه مرکز غربالگری بیمارستان شهید رجائی بابلسر به مساحت 575 متر مربع در سال 95  شروع و در سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیربیمارستان شهید رجائی بابلسر گفت: تعداد بیماران شیمی درمانی این مرکز هزار و 500 نفر در سال و تعداد ویزیت بیماران سرپایی مرکز نیز 70 هزار نفر در سال است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج