مدیرکل بهزستی مازندران پنهان ماندن مشکلات و آسیب های اجتماعی را آسیب زا دانست و گفت: آنچه امروز از آن به عنوان بحران های اجتماعی بحث می شود، ناشی از فقدان اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و پنهان کردن این معضلات است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سعید آرام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برطرف کردن معضلات اجتماعی اصلی ترین هدف سازمان بهزیستی است و انصافا رسانه ها در این عرصه بیشترین همکاری و کمک را با اطلاع رسانی بموقع و درست ، به بهزیستی داشته اند.

وی گفت : به عنوان مثال مازندران سال گذشته با ثبت بیش از 20 هزار تماس با اورژانس اجتماعی رتبه اول کشور را کسب کرد و این نشان می دهد که مردم به خاطر اطلاع رسانی رسانه ها ، به بهزیستی اعتماد دارند .

آرام تعداد مراکز اورژانس اجتماعی مازندران را 18 مرکز اعلام کرد و افزود : همچنین تعامل مناسب رسانه ها با بهزیستی در سایر بخش های عملکردی این سازمان هم مانند کاهش طلاق اثرگذار بوده است .

 کاهش طلاق

وی توضیح داد : تنها در سه ماهه نخست امسال ما در استان مازندران با کاهش سه درصدی طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم که نشانه خوبی از موفقیت همگرائی دستگاهها و تعامل رسانه ها در این زمینه است .

مدیرکل بهزیستی مازندران با اعلام این که نرخ طلاق در این استان در یک دهه تا قبل از آغاز فعالیت دولت یازدهم دو برابر شده بود ، اظهار داشت : با مجموعه برنامه ریزی های مناسب و تغییر نگرشی که دولت تدبیر و امید نسبت به آسیب های اجتماعی داشت و مهم تر از همه ، همراهی رسانه ها ، خوشبختانه رشد طلاق در استان سال قبل متوقف شد و هم اکنون سیر نزولی گرفته است .

رسانه ها و پیوست فرهنگی برنامه ها

مدیرکل بهزیستی مازندران بر ضرورت تعریف پیوست فرهنگی برای هر برنامه ای در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت : مهم ترین عنصر اثرگذار در پیوست های فرهنگی ، رسانه ها هستند که می توانند ارتباط میان مسئولان و برنامه ها را با مردم برقرار کنند.

وی افزود : زمانی که با اطلاع رسانی درست مردم از مزیت های اجرای یک طرح آگاه شوند و یا به تناسب نوع برنامه در جریان پیامدهای آن قرار بگیرند ، به طور طبیعی بیشترین کمک را در اجرای برنامه خواهند داشت .

آرام به تبریک روز خبرنگار ، گفت : رسانه ها با توجه به عملکرد اطلاع رسانی که دارند می تواند در جهت دهی افکار عمومی برای مسائل فرهنگی و همچنین آگاهی بخشی در خصوص بحران های اجتماعی کار آمد باشند .

وی در نظر گرفتن توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه را بدون لحاظ کردن جایگاه رسانه ها در میان مردم بدون ثمر دانست و افزود : این مسائل جز لاینفک در این زمینه ها به شمار می رود .

مدیرکل بهزستی مازندران پنهان ماندن مشکلات و آسیب های اجتماعی را آسیب زا دانست و گفت : آنچه امروز از آن به عنوان بحران های اجتماعی بحث می شود، ناشی از فقدان اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و پنهان کردن این معضلات است ، که منجر به احساس بی حمایتی در مردم می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج