مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از برداشت حدود 31 هزار تن انواع میوه های هسته دار و فروش 900میلیارد تومانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسین اسلامی اظهار کرد: شهرستان آمل دارای سه هزار و 985 هکتار باغ سیاه ریشه با کشت ارقام مختلف میوه های هسته دار و دانه دار شامل گیلاس، سیب،انار، آلو، انگور، هلو، شلیل و شبرنگ با تولید بیش از 54 هزار تن است.

وی با بیان اینکه امسال با مساعد بودن شرایط آب و هوایی، وضعیت رشد درختان باغات سیاه ریشه از هر لحاظ بسیار مطلوب بوده است، تصریح کرد: با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی در این باغات همراه با آموزش باغداران با اجرای کلاس های مختلف گروهی به منظور افزایش آگاهی فراگیران، بیش از 300 نفر از فعالان بخش باغبانی با مطالب و موضوع‌های آموزشی مانند هرس درختان سیاه ریشه، مبارزه با آفات و امراض، تغذیه گیاهی و آبیاری درختان آشنا شدند.

مدیر جهاد کشاورزی آمل افزود: از سوی باغداران این شهرستان حدود 31 هزار تن انواع میوه های هسته دار تولید و برداشت شد که این میزان محصول تولیدی 20 درصد کل استان بوده و در بازارهای داخلی شهرستان، مازندران، تهران و سایر استان‌ها حمل و عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از فروش این محصولات تولیدی، بیش از 900 میلیارد تومان درآمد برای باغداران این شهرستان به دست می‌آید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج