رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران از رشد 11 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری بیش از 198 میلیون تردد از وسایل نقلیه در سطح محورهای استان مازندران به ثبت رسید که از این لحاظ مازندران دومین استان پرتردد کشور بوده است.

وی تصریح کرد: از این میزان تردد سهم محورهای ورودی و خروجی استان به استان حدود 16.5 میلیون تردد بود که این میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 11 درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت راه های مازندران خاطرنشان کرد: طی چهار ماه نخست امسال بیش از 18 میلیون تردد توسط وسایل نقلیه سنگین در محورهای مواصلاتی مازندران به ثبت رسیده است.

هاشمی درباره محورهای پرتردد مازندران اظهار کرد: در طی 4 ماه نخست سال جاری پرترددترین محورهای استان به ترتیب محورهای ساری- قائم شهر و برگشت، قائم شهر- بابل و برگشت، بابل- آمل و برگشت، بابلسر- بابلسر و برگشت و ساری- نکا و برگشت بوده است.

وی افزود: آمار تردد برداشت شده از سوی سامانه‌های هوشمند ترددشمار این اداره‌کل نشان می‌دهد به طور میانگین در طول چهارماه در هر ساعت بیش از 67 هزار وسیله نقلیه در سطح جاده‌های استان در حال تردد بودند که این میزان در ساعت اوج تردد یعنی میان ساعت‌های 17 تا 20 حتی به 131 هزار وسیله نقلیه نیز رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج